Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden Interpol-voorzitter opnieuw beschuldigd van marteling

Omstreden Interpol-voorzitter opnieuw beschuldigd van marteling

PARIJS (ANP/AFP) - De voorzitter van de internationale politieorganisatie Interpol, generaal Ahmed Nasser Al Raisi uit de Verenigde Arabische Emiraten, wordt opnieuw beschuldigd van marteling en willekeurige detentie. Franse aanklagers hebben een zaak hierover overgedragen aan een onderzoeksrechter, zo meldt een bron dicht bij het onderzoek.

De beschuldigingen komen volgens de bron van twee Britten die in de Emiraten gevangen werden gehouden. Zij zeggen dat de omstreden Interpol-voorzitter destijds als hoge functionaris binnen het ministerie van Binnenlandse Zaken eindverantwoordelijk was.

De onderzoeksrechter bepaalt of Al Raisi daadwerkelijk wordt vervolgd en of hij in Frankrijk diplomatiek onschendbaar is. Hij kan bij vervolging in Frankrijk worden vastgezet voor verhoor. Het hoofdkantoor van Interpol zit in Lyon, dat hij dit jaar naar verluidt meerdere keren heeft bezocht.

Eerdere meldingen

Al Raisi werd in november verkozen tot de voorzitter van Interpol, een hoofdzakelijk ceremoniële functie. Mensenrechtenorganisaties hadden voor die benoeming hun zorgen geuit vanwege het verleden van Al Raisi. Er waren toen al meldingen van marteling bekend.

In Frankrijk loopt ook een ander onderzoek naar Al Raisi. Dat gaat over het vermeend folteren van een mensenrechtenactivist, eveneens in de periode waarin de Interpol-voorzitter voor de regering in zijn thuisland werkte. Dat onderzoek is minder ver gevorderd dan dat naar de beschuldigingen van de Britten.

Meer uit Buitenland

Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona.

2 minuten geleden
Trump 'geschokt' door opstelling Meloni in oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.

3 minuten geleden
Cel voor Turkse oud-oppositieleider om belediging Erdogan

MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.

32 minuten geleden
Defensieakkoord innovatief Oekraïne en herbewapenend Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.

47 minuten geleden
Hulpverleners Rode Kruis bevoorraden Iran via land

TEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.

1 uur geleden
Irak heeft afspraken met VS en Iran over blokkade Hormuz

BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraakse ministerie van Olie heeft met zowel Iran als de VS "een begripvolle verstandhouding" en overeenkomsten die het vervoer van Iraakse olie door de Straat van Hormuz minder moeilijk maken. Een woordvoerder zei verder niets over de afspraken. Hij zei wel dat de betrokken partijen garanderen dat de Iraakse export doorgaat.

2 uur geleden
Leiders 'Hormuz-coalitie' praten vrijdag over heropenen zeestraat

LONDEN/PARIJS (ANP) - De leiders van de landen die een einde willen maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz overleggen vrijdag. Aan de eerste top van de 'Hormuz-coalitie' zal naar verwachting ook premier Rob Jetten meedoen.

3 uur geleden