Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden Interpol-voorzitter opnieuw beschuldigd van marteling

Omstreden Interpol-voorzitter opnieuw beschuldigd van marteling

PARIJS (ANP/AFP) - De voorzitter van de internationale politieorganisatie Interpol, generaal Ahmed Nasser Al Raisi uit de Verenigde Arabische Emiraten, wordt opnieuw beschuldigd van marteling en willekeurige detentie. Franse aanklagers hebben een zaak hierover overgedragen aan een onderzoeksrechter, zo meldt een bron dicht bij het onderzoek.

De beschuldigingen komen volgens de bron van twee Britten die in de Emiraten gevangen werden gehouden. Zij zeggen dat de omstreden Interpol-voorzitter destijds als hoge functionaris binnen het ministerie van Binnenlandse Zaken eindverantwoordelijk was.

De onderzoeksrechter bepaalt of Al Raisi daadwerkelijk wordt vervolgd en of hij in Frankrijk diplomatiek onschendbaar is. Hij kan bij vervolging in Frankrijk worden vastgezet voor verhoor. Het hoofdkantoor van Interpol zit in Lyon, dat hij dit jaar naar verluidt meerdere keren heeft bezocht.

Eerdere meldingen

Al Raisi werd in november verkozen tot de voorzitter van Interpol, een hoofdzakelijk ceremoniële functie. Mensenrechtenorganisaties hadden voor die benoeming hun zorgen geuit vanwege het verleden van Al Raisi. Er waren toen al meldingen van marteling bekend.

In Frankrijk loopt ook een ander onderzoek naar Al Raisi. Dat gaat over het vermeend folteren van een mensenrechtenactivist, eveneens in de periode waarin de Interpol-voorzitter voor de regering in zijn thuisland werkte. Dat onderzoek is minder ver gevorderd dan dat naar de beschuldigingen van de Britten.

Meer uit Buitenland

EU stelt hogere importheffingen in voor staal van buiten de unie

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.

45 minuten geleden
Koning benadrukt belang sterke democratische partners

WASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.

47 minuten geleden
Democratisch Congreslid Swalwell stapt op om beschuldigingen

WASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".

1 uur geleden
Spaanse premiersvrouw Gómez officieel beschuldigd van corruptie

MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.

4 uur geleden
Tienduizenden papegaaiduikers aangespoeld aan Franse kusten

PARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.

5 uur geleden
Trump claimt dat Iran graag deal wil sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.

5 uur geleden
Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

7 uur geleden