
Omstreden hulporganisatie GHF staakt opnieuw distributie Gaza
KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - De omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF) heeft vrijdag opnieuw alle distributiepunten voor voedselhulp in de Gazastrook gesloten. De door Israël en de Verenigde Staten gesteunde hulporganisatie roept burgers op om "voor hun veiligheid" uit de buurt te blijven.
De GHF sloot woensdag en donderdagochtend ook al alle vier de distributiepunten. Donderdagmiddag konden Gazanen op twee plekken weer voedselhulp komen halen, maar ook die plekken blijven nu gesloten.
De organisatie verklaarde woensdag dat er onderhoud moest plaatsvinden, maar zei ook dat de veiligheid verbeterd moest worden. Sinds de GHF anderhalve week geleden begon met het uitdelen van voedsel zijn er meerdere dodelijke incidenten geweest. Veel Palestijnen kwamen naar de weinige locaties, maar volgens andere hulporganisaties was daar niet genoeg voedsel voor iedereen en ontstond daardoor chaos. Israëlische troepen zouden op de menigte hebben geschoten, maar de krijgsmacht ontkent dat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet, is weer terug. De deportatie van Kilmar Abrego Garcia vond plaats hoewel een immigratierechter hem in 2019 bescherming tegen deportatie naar zijn thuisland had toegekend.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ruim 10.000 extra militairen nodig te hebben, van wie ongeveer 6000 gevechtssoldaten. "Dit is een daadwerkelijke operationele noodzaak en daarom nemen we alle noodzakelijke stappen", aldus een woordvoerder tijdens een persconferentie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Vier leiders van de extreemrechtse groep Proud Boys hebben het Amerikaanse ministerie van Justitie aangeklaagd. Ze stellen dat hun grondwettelijke rechten zijn geschonden toen ze werden vervolgd voor de bestorming van het Capitool in januari 2021.
5 uur geledenBAMAKO (ANP/BELGA/RTR) - Het Russische huurlingenleger Wagner heeft aangekondigd zich terug te trekken uit het West-Afrikaanse land Mali. "We hebben onze taak volbracht en keren terug naar huis", zegt de groep in een verklaring.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft het Hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het ontmantelen van het ministerie van Onderwijs. Bij goedkeuring komt het onderwijsbeleid vrijwel volledig in handen van de staten en lokale schoolbesturen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil nu niet in gesprek met Elon Musk, een dag na hun publieke ruzie. Trump vertelde tegen de Amerikaanse nieuwszender ABC dat Musk graag met hem wil spreken, maar hij er zelf "nog niet klaar voor is".
10 uur geledenFROSTA (ANP/AFP) - Een Noorse gynaecoloog is vrijdag tot 21 jaar cel veroordeeld voor tientallen verkrachtingen van patiënten tijdens medische onderzoeken. De 55-jarige Arne Bye is in zeventig gevallen schuldig bevonden.
11 uur geleden