Omstreden Gaetz niet terug naar Huis van Afgevaardigden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Matt Gaetz keert in januari niet terug in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, dat dan in nieuwe samenstelling bijeenkomt. Hij was door de aanstaande president Donald Trump naar voren geschoven als de nieuwe minister van Justitie, maar trok zich donderdag terug na beschuldigingen van drugsgebruik en seks met een minderjarige.
De Republikein was lid van het Huis en werd bij de verkiezingen van begin november herkozen. Hij legde zijn functie vorige week neer in de hoop minister te worden. Trumps keuze voor Gaetz schokte onder anderen partijgenoten. De politicus uit Florida leek niet genoeg steun te hebben onder Republikeinse senatoren, die zijn nominatie zouden moeten goedkeuren.
Gaetz vertelde in een interview met de rechtse activist Charlie Kirk dat hij niet van plan is lid te worden van het komende Congres (Huis van Afgevaardigden en Senaat). "Ik blijf meedoen aan de strijd, maar vanaf een nieuwe positie", verklaarde hij. Zijn zetel in het Huis blijft vacant totdat kiezers in Florida een opvolger kiezen in een speciale verkiezing. Die verkiezing is nog niet gepland.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
12 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
17 uur geleden