Omstreden Gaetz niet terug naar Huis van Afgevaardigden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Matt Gaetz keert in januari niet terug in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, dat dan in nieuwe samenstelling bijeenkomt. Hij was door de aanstaande president Donald Trump naar voren geschoven als de nieuwe minister van Justitie, maar trok zich donderdag terug na beschuldigingen van drugsgebruik en seks met een minderjarige.
De Republikein was lid van het Huis en werd bij de verkiezingen van begin november herkozen. Hij legde zijn functie vorige week neer in de hoop minister te worden. Trumps keuze voor Gaetz schokte onder anderen partijgenoten. De politicus uit Florida leek niet genoeg steun te hebben onder Republikeinse senatoren, die zijn nominatie zouden moeten goedkeuren.
Gaetz vertelde in een interview met de rechtse activist Charlie Kirk dat hij niet van plan is lid te worden van het komende Congres (Huis van Afgevaardigden en Senaat). "Ik blijf meedoen aan de strijd, maar vanaf een nieuwe positie", verklaarde hij. Zijn zetel in het Huis blijft vacant totdat kiezers in Florida een opvolger kiezen in een speciale verkiezing. Die verkiezing is nog niet gepland.
Meer uit Buitenland
PALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.
29 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
4 uur geleden