Omstreden Gaetz niet terug naar Huis van Afgevaardigden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Matt Gaetz keert in januari niet terug in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, dat dan in nieuwe samenstelling bijeenkomt. Hij was door de aanstaande president Donald Trump naar voren geschoven als de nieuwe minister van Justitie, maar trok zich donderdag terug na beschuldigingen van drugsgebruik en seks met een minderjarige.
De Republikein was lid van het Huis en werd bij de verkiezingen van begin november herkozen. Hij legde zijn functie vorige week neer in de hoop minister te worden. Trumps keuze voor Gaetz schokte onder anderen partijgenoten. De politicus uit Florida leek niet genoeg steun te hebben onder Republikeinse senatoren, die zijn nominatie zouden moeten goedkeuren.
Gaetz vertelde in een interview met de rechtse activist Charlie Kirk dat hij niet van plan is lid te worden van het komende Congres (Huis van Afgevaardigden en Senaat). "Ik blijf meedoen aan de strijd, maar vanaf een nieuwe positie", verklaarde hij. Zijn zetel in het Huis blijft vacant totdat kiezers in Florida een opvolger kiezen in een speciale verkiezing. Die verkiezing is nog niet gepland.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
2 uur geledenADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
2 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De Zwitserse wintersportplaats Crans-Montana blijft na de dodelijke brand van nieuwjaarsnacht grotendeels open voor vakantievierders, aldus het lokale toerismekantoor. Dat herhaalt ook de oproep tot voorzichtigheid om onnodige druk op de ziekenhuizen te voorkomen.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.
6 uur geleden