Omstreden Britse brexitwet krijgt meerderheid
LONDEN (ANP/RTR/DPA) - Een omstreden Britse wet die bepaalde brexit-afspraken met de Europese Unie schendt, heeft een eerste meerderheid in het Britse parlement. Ondanks waarschuwingen uit Brussel ging het Lagerhuis met 340 tegen 256 stemmen akkoord, melden Britse media. Nu moet het voorstel van premier Boris Johnson naar het Hogerhuis.
De premier had de afgelopen tijd toezeggingen gedaan aan kritische Conservatieve partijgenoten om ze over de streep te trekken. Zo vindt een deel van de rebellen dat de regering in Londen geen internationaal recht mag schenden.
Johnson schuift met zijn wet belangrijke bepalingen in het geldende akkoord over het Britse vertrek uit de EU terzijde. Brussel spreekt er schande van, maar de Britse premier vindt zijn wet nodig om een scheuring van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland te voorkomen. Johnson wil niet dat Noord-Ierland gaat afwijken van de rest van het VK. Omdat het gebied aan EU-lidstaat Ierland grenst, was er met de EU afgesproken dat er in Noord-Ierland andere regels over handel gelden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
5 uur geleden