Omstreden advocaat Avenatti bekent schuld in vijftal zaken
SANTA ANA (ANP/RTR) - De Amerikaanse advocaat Michael Avenatti, die zijn naam al vaker te grabbel gooide, heeft donderdag schuld bekend in vijf aanklachten tegen hem, onder meer wegens internetfraude om cliënten op te lichten en belemmering van de nationale belastingdienst. De rechter in Santa Ana accepteerde Avenatti's bekentenis in deze gevallen.
Avenatti kreeg in het verleden grote bekendheid als juridisch vertegenwoordiger van de Amerikaanse porno-actrice Stormy Daniels in rechtszaken tegen oud-president Donald Trump. In februari werd hij veroordeeld omdat hij haar voor 300.000 dollar heeft benadeeld. Dat kan hem op vijf jaar cel komen te staan. In 2020 werd Avenatti schuldig bevonden aan poging tot afpersing van sportkledinggigant Nike. De schade voor het bedrijf had kunnen oplopen tot 25 miljoen.
De 51-jarige Avenatti stond nu in Californië terecht wegens in totaal 36 strafbare feiten, waaronder ook liegen tegen een faillissementsrechter en bankfraude. Alles bij elkaar kan hem dat maximaal 83 jaar gevangenisstraf opleveren, maar de verwachting is dat hij er veel genadiger vanaf zal komen. De uitspraak is op 19 september.
Meer uit Buitenland
ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
1 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
5 uur geledenCAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.
6 uur geleden