Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden advocaat Avenatti bekent schuld in vijftal zaken

Omstreden advocaat Avenatti bekent schuld in vijftal zaken

SANTA ANA (ANP/RTR) - De Amerikaanse advocaat Michael Avenatti, die zijn naam al vaker te grabbel gooide, heeft donderdag schuld bekend in vijf aanklachten tegen hem, onder meer wegens internetfraude om cliënten op te lichten en belemmering van de nationale belastingdienst. De rechter in Santa Ana accepteerde Avenatti's bekentenis in deze gevallen.

Avenatti kreeg in het verleden grote bekendheid als juridisch vertegenwoordiger van de Amerikaanse porno-actrice Stormy Daniels in rechtszaken tegen oud-president Donald Trump. In februari werd hij veroordeeld omdat hij haar voor 300.000 dollar heeft benadeeld. Dat kan hem op vijf jaar cel komen te staan. In 2020 werd Avenatti schuldig bevonden aan poging tot afpersing van sportkledinggigant Nike. De schade voor het bedrijf had kunnen oplopen tot 25 miljoen.

De 51-jarige Avenatti stond nu in Californië terecht wegens in totaal 36 strafbare feiten, waaronder ook liegen tegen een faillissementsrechter en bankfraude. Alles bij elkaar kan hem dat maximaal 83 jaar gevangenisstraf opleveren, maar de verwachting is dat hij er veel genadiger vanaf zal komen. De uitspraak is op 19 september.

Meer uit Buitenland

Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

22 minuten geleden
VS en Armenië sluiten deal voor nucleaire samenwerking

TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

1 uur geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

2 uur geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Europese Rekenkamer kritisch over plannen nieuw EU-landbouwbeleid

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.

3 uur geleden
Schotse Labour-leider Anas Sarwar roept Starmer op te vertrekken

EDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.

5 uur geleden