Omstreden advocaat Avenatti bekent schuld in vijftal zaken
SANTA ANA (ANP/RTR) - De Amerikaanse advocaat Michael Avenatti, die zijn naam al vaker te grabbel gooide, heeft donderdag schuld bekend in vijf aanklachten tegen hem, onder meer wegens internetfraude om cliënten op te lichten en belemmering van de nationale belastingdienst. De rechter in Santa Ana accepteerde Avenatti's bekentenis in deze gevallen.
Avenatti kreeg in het verleden grote bekendheid als juridisch vertegenwoordiger van de Amerikaanse porno-actrice Stormy Daniels in rechtszaken tegen oud-president Donald Trump. In februari werd hij veroordeeld omdat hij haar voor 300.000 dollar heeft benadeeld. Dat kan hem op vijf jaar cel komen te staan. In 2020 werd Avenatti schuldig bevonden aan poging tot afpersing van sportkledinggigant Nike. De schade voor het bedrijf had kunnen oplopen tot 25 miljoen.
De 51-jarige Avenatti stond nu in Californië terecht wegens in totaal 36 strafbare feiten, waaronder ook liegen tegen een faillissementsrechter en bankfraude. Alles bij elkaar kan hem dat maximaal 83 jaar gevangenisstraf opleveren, maar de verwachting is dat hij er veel genadiger vanaf zal komen. De uitspraak is op 19 september.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
39 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
1 uur geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
3 uur geleden