Omstreden advocaat Avenatti bekent schuld in vijftal zaken
SANTA ANA (ANP/RTR) - De Amerikaanse advocaat Michael Avenatti, die zijn naam al vaker te grabbel gooide, heeft donderdag schuld bekend in vijf aanklachten tegen hem, onder meer wegens internetfraude om cliënten op te lichten en belemmering van de nationale belastingdienst. De rechter in Santa Ana accepteerde Avenatti's bekentenis in deze gevallen.
Avenatti kreeg in het verleden grote bekendheid als juridisch vertegenwoordiger van de Amerikaanse porno-actrice Stormy Daniels in rechtszaken tegen oud-president Donald Trump. In februari werd hij veroordeeld omdat hij haar voor 300.000 dollar heeft benadeeld. Dat kan hem op vijf jaar cel komen te staan. In 2020 werd Avenatti schuldig bevonden aan poging tot afpersing van sportkledinggigant Nike. De schade voor het bedrijf had kunnen oplopen tot 25 miljoen.
De 51-jarige Avenatti stond nu in Californië terecht wegens in totaal 36 strafbare feiten, waaronder ook liegen tegen een faillissementsrechter en bankfraude. Alles bij elkaar kan hem dat maximaal 83 jaar gevangenisstraf opleveren, maar de verwachting is dat hij er veel genadiger vanaf zal komen. De uitspraak is op 19 september.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
10 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
11 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden