Omroepen werken aan plan voor nazorg grensoverschrijdend gedrag
HILVERSUM (ANP) - De omroepen binnen de NPO werken aan een plan om medewerkers te ondersteunen die behoefte hebben aan nazorg na grensoverschrijdend gedrag. Dan kan het bijvoorbeeld gaan om mentale begeleiding, zegt Arjan Lock, voorzitter van het College van Omroepen (CvO), het adviesorgaan waarin alle omroepen zich hebben verenigd.
Lock spreekt van een "verdrietige dag", verwijzend naar de uitkomsten van het rapport van de Commissie-Van Rijn over wangedrag binnen de NPO. De commissie stelde vast dat dergelijk gedrag breed speelt bij de publieke omroep, maar dat daar niets of onvoldoende mee is gedaan. Drie op de vier medewerkers die zijn ondervraagd voor het onderzoek hebben te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag of zijn hier getuige van geweest.
De voorzitter van het CvO ziet het rapport van de commissie als een vorm van erkenning voor de mensen die melding deden van grensoverschrijdend gedrag. "Dat je erkenning vindt in dat jij niet de enige bent, dat je niet gek bent, maar dat het echt plaatsgevonden heeft en er iets moet veranderen. Dat veel mensen zich herkennen in het beeld van een onveilig werkklimaat, daar word je wel verdrietig van."
Mentale begeleiding
Volgens Lock wordt nu gesproken over nazorg voor de groep mensen die last heeft of blijft houden van de gevolgen van wangedrag. "Samen met de omroepen en de NPO hebben we een plan klaarliggen, zodat we mensen die daar behoefte aan hebben, daarin kunnen faciliteren. Door hen bijvoorbeeld mentale begeleiding aan te bieden."
De nadruk ligt in die aanpak op maatwerk, aldus Lock. "Dat betekent ook goed luisteren naar melders: wat hebben jullie nodig? Dat wij het niet invullen aan de voorkant, maar iemand de vraag stellen wat wij nu nog kunnen betekenen." Wat Lock betreft kan die begeleiding afhankelijk van de behoefte van medewerkers zowel intern als extern geregeld worden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
6 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
7 uur geleden