Omroepen werken aan plan voor nazorg grensoverschrijdend gedrag
HILVERSUM (ANP) - De omroepen binnen de NPO werken aan een plan om medewerkers te ondersteunen die behoefte hebben aan nazorg na grensoverschrijdend gedrag. Dan kan het bijvoorbeeld gaan om mentale begeleiding, zegt Arjan Lock, voorzitter van het College van Omroepen (CvO), het adviesorgaan waarin alle omroepen zich hebben verenigd.
Lock spreekt van een "verdrietige dag", verwijzend naar de uitkomsten van het rapport van de Commissie-Van Rijn over wangedrag binnen de NPO. De commissie stelde vast dat dergelijk gedrag breed speelt bij de publieke omroep, maar dat daar niets of onvoldoende mee is gedaan. Drie op de vier medewerkers die zijn ondervraagd voor het onderzoek hebben te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag of zijn hier getuige van geweest.
De voorzitter van het CvO ziet het rapport van de commissie als een vorm van erkenning voor de mensen die melding deden van grensoverschrijdend gedrag. "Dat je erkenning vindt in dat jij niet de enige bent, dat je niet gek bent, maar dat het echt plaatsgevonden heeft en er iets moet veranderen. Dat veel mensen zich herkennen in het beeld van een onveilig werkklimaat, daar word je wel verdrietig van."
Mentale begeleiding
Volgens Lock wordt nu gesproken over nazorg voor de groep mensen die last heeft of blijft houden van de gevolgen van wangedrag. "Samen met de omroepen en de NPO hebben we een plan klaarliggen, zodat we mensen die daar behoefte aan hebben, daarin kunnen faciliteren. Door hen bijvoorbeeld mentale begeleiding aan te bieden."
De nadruk ligt in die aanpak op maatwerk, aldus Lock. "Dat betekent ook goed luisteren naar melders: wat hebben jullie nodig? Dat wij het niet invullen aan de voorkant, maar iemand de vraag stellen wat wij nu nog kunnen betekenen." Wat Lock betreft kan die begeleiding afhankelijk van de behoefte van medewerkers zowel intern als extern geregeld worden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kinderen zonder geldige verblijfspapieren kunnen zich minder goed ontwikkelen. Daarvoor waarschuwde Theo Lodder van de Raad voor de Kinderbescherming in een gesprek met Tweede Kamerleden. Het gebrek aan toekomstperspectief van zulke kinderen is "in zekere zin een hopeloze situatie".
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
8 uur geleden