Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omroepen reageren wisselend op verkiezingswinst PVV

Omroepen reageren wisselend op verkiezingswinst PVV

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroepen die al hebben gereageerd op de verkiezingswinst van de PVV zien de uitslag erg wisselend. PowNed en Ongehoord Nederland (ON!) zijn positief, terwijl BNNVARA, VPRO en Omroep Max zorgen hebben geuit. WNL is benieuwd naar de formatie.

PowNed-directeur Dominique Weesie noemt de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen een "wake-upcall". Hij wil liever een evenwichtiger publiek bestel dan nu. "Als je alleen maar maar links kijkt, zie je rechts niets en daar zijn we ingehaald."

Jan Slagter van Omroep Max heeft vooral zorgen over dat in het programma van de PVV staat dat er geen geld meer moet naar de NPO. Hij wil wel met Geert Wilders in gesprek. "Verkiezingstaal is toch altijd iets anders dan wanneer er beleid moet worden gemaakt. Ik kan mij een Nederland zonder publieke omroep niet voorstellen."

Erkenning

ON! noemt de uitslag "heel erg goed nieuws". Bestuurslid van de omroep en voormalig PVV-politica Reinette Klever zegt dat de omroep is "opgericht om het geluid waar de burger nu massaal voor gekozen heeft op de Nederlandse televisie te brengen".

Klever denkt ook dat ON! op de NPO blijft. "Wij vertegenwoordigen zo'n enorm grote stroming die in Nederland is. Die stroming kan je niet van de buis trekken, dat is onmogelijk."

Zeer voorbarig

WNL-hoofdredacteur Bert Huisjes zegt zich geen zorgen te maken, ondanks het standpunt van de PVV over de NPO. "Het optellen van standpunten uit verkiezingsprogramma's, nu er in de verste verte nog geen kabinet is, is zeer voorbarig. Het kan alle kanten op."

In een reactie zegt BNNVARA wel zorgen te hebben over de verkiezingsuitslag. De omroep zegt te staan voor "een open, gelijkwaardige en rechtvaardige samenleving, waarin iedereen meetelt. Daarom maken we ons grote zorgen om de plannen die de PVV heeft. Ook ten aanzien van het klimaat en de onafhankelijke media." De woordvoerder bevestigt ook berichtgeving van De Telegraaf dat medewerkers zijn uitgenodigd voor een bijeenkomst om elkaar te steunen na de uitslag.

Zorgen bij VPRO

De VPRO is ook bezorgd na de winst van PVV. "Uiteraard maakt de VPRO zich zorgen over de aanvallen op een onafhankelijke, pluriforme en journalistieke publieke omroep, die essentieel is voor een goed functionerende democratie", laat de omroep weten. "We maken ons zeker ook zorgen over de uitsluiting van groepen binnen de Nederlandse samenleving, het negeren van de klimaatcrisis en standpunten die lijnrecht staan tegenover onze democratische waarden en de rechtsstaat."

Meer uit Binnenland

Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

9 minuten geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

1 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

1 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

3 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

3 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

4 uur geleden
Nederlands vliegtuig vertrekt woensdagochtend voor droppings

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands militair transportvliegtuig vertrekt woensdagochtend vanaf Eindhoven naar Jordanië om het droppen van hulpgoederen boven Gaza mogelijk te maken. Dat meldt het ministerie van Defensie via een woordvoerder. Het toestel van het type C-130 wordt van tevoren gereed gemaakt voor de taak. De hulppakketten worden niet in Nederland ingeladen.

5 uur geleden