Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omroepen: reactie WNL doet slachtoffers wangedrag geen recht

Omroepen: reactie WNL doet slachtoffers wangedrag geen recht

HILVERSUM (ANP) - De manier waarop de raad van toezicht van Omroep WNL heeft gereageerd op de ervaringen die tientallen (oud)-medewerkers deelden in het AD "doet geen recht aan hun moed om dit soort verhalen te delen. Als een omroep of de NPO dit soort meldingen niet serieus neemt, zeker na het rapport van de commissie-Van Rijn, dan zijn we geen knip voor de neus waard." Dat stelt voorzitter Arjan Lock namens het College van Omroepen, de koepel waarin Hilversumse omroepen overleggen.

De raad van toezicht stelde "zich gelukkig te prijzen" met hoofdredacteur Bert Huisjes, ondanks de verhalen van de (oud)-medewerkers die spreken van een "angstcultuur". Ook Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel wangedrag, veroordeelde donderdag de reactie van de raad van toezicht van WNL. Zij wil dat de omroepen gezamenlijke harde afspraken maken over hoe er in Hilversum met dit soort meldingen wordt omgegaan.

"Voordat je welke stappen dan ook maakt, is het allereerst van het grootste belang dat je de slachtoffers erkent en serieus neemt", aldus Lock. "Erken de melders. Dan kan je als raad van toezicht niet zeggen: 'we hebben zo goed gewerkt met z'n allen en geen mens is zonder zonden'. Dan neem je de melders, maar ook het rapport van de commissie-Van Rijn niet serieus."

Handschoen

Het College van Omroepen stelt met klem dat "het tijd wordt dat we in Hilversum de mensen net zo belangrijk gaan vinden als de inhoud. Er móet op dat vlak iets veranderen." De verantwoordelijkheid voor die veranderingen ligt bij de omroepen zelf, voegt Lock daaraan toe: "Pak die handschoen nu dan ook op."

Lock geeft zijn reactie namens de omroepen. Jan Slagter van Omroep MAX zegt als toevoeging op de verklaring van het CvO het eens te zijn met het feit dat er iets moet veranderen. Maar hij wil donderdag nog praten met Huisjes en de raad van toezicht van WNL om hun kant van het verhaal te horen. "Al is het evident dat het plan van aanpak tegen grensoverschrijdend gedrag en vóór een veilige werkomgeving er snel moet komen en zo snel als mogelijk geïmplementeerd moet worden", aldus Slagter.

Meer uit Binnenland

Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

26 minuten geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

4 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

6 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

7 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

7 uur geleden
Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Ministerie experimenteert met Europees alternatief voor WhatsApp

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.

9 uur geleden