Omroepen: reactie WNL doet slachtoffers wangedrag geen recht
HILVERSUM (ANP) - De manier waarop de raad van toezicht van Omroep WNL heeft gereageerd op de ervaringen die tientallen (oud)-medewerkers deelden in het AD "doet geen recht aan hun moed om dit soort verhalen te delen. Als een omroep of de NPO dit soort meldingen niet serieus neemt, zeker na het rapport van de commissie-Van Rijn, dan zijn we geen knip voor de neus waard." Dat stelt voorzitter Arjan Lock namens het College van Omroepen, de koepel waarin Hilversumse omroepen overleggen.
De raad van toezicht stelde "zich gelukkig te prijzen" met hoofdredacteur Bert Huisjes, ondanks de verhalen van de (oud)-medewerkers die spreken van een "angstcultuur". Ook Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel wangedrag, veroordeelde donderdag de reactie van de raad van toezicht van WNL. Zij wil dat de omroepen gezamenlijke harde afspraken maken over hoe er in Hilversum met dit soort meldingen wordt omgegaan.
"Voordat je welke stappen dan ook maakt, is het allereerst van het grootste belang dat je de slachtoffers erkent en serieus neemt", aldus Lock. "Erken de melders. Dan kan je als raad van toezicht niet zeggen: 'we hebben zo goed gewerkt met z'n allen en geen mens is zonder zonden'. Dan neem je de melders, maar ook het rapport van de commissie-Van Rijn niet serieus."
Handschoen
Het College van Omroepen stelt met klem dat "het tijd wordt dat we in Hilversum de mensen net zo belangrijk gaan vinden als de inhoud. Er móet op dat vlak iets veranderen." De verantwoordelijkheid voor die veranderingen ligt bij de omroepen zelf, voegt Lock daaraan toe: "Pak die handschoen nu dan ook op."
Lock geeft zijn reactie namens de omroepen. Jan Slagter van Omroep MAX zegt als toevoeging op de verklaring van het CvO het eens te zijn met het feit dat er iets moet veranderen. Maar hij wil donderdag nog praten met Huisjes en de raad van toezicht van WNL om hun kant van het verhaal te horen. "Al is het evident dat het plan van aanpak tegen grensoverschrijdend gedrag en vóór een veilige werkomgeving er snel moet komen en zo snel als mogelijk geïmplementeerd moet worden", aldus Slagter.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
5 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
9 uur geleden