Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omniversum Den Haag mag meer dan 30 mensen toelaten

Omniversum Den Haag mag meer dan 30 mensen toelaten

DEN HAAG (ANP) - Koepelbioscoop Omniversum in Den Haag mag komende weken meer dan dertig bezoekers in een zaal toelaten. Ook de Haagse Koninklijke Schouwburg en het Theater aan het Spui krijgen een ontheffing van het maximaal aantal bezoekers, evenals achttien andere cultuurpodia in de veiligheidsregio Haaglanden.

Het Theater aan het Vrijthof in Maastricht en drie andere podia in de veiligheidsregio Zuid-Limburg hebben ook een ontheffing gekregen. Een aantal verzoeken tot ontheffing is nog in behandeling, laat de regio weten. Zuid-Limburg is naar eigen zeggen "terughoudend" geweest met het toekennen van ontheffingen, omdat het wacht op meer duidelijkheid vanuit het Rijk.

Sinds dinsdag geldt binnen de aangescherpte coronamaatregelen dat er in principe niet meer dan dertig mensen in een zaal bij elkaar mogen zitten. Voor "instellingen van groot belang" mogen veiligheidsregio's een uitzondering maken, mits alle andere coronaregels goed nageleefd kunnen worden.

Uitzonderingsregel

Donderdag maakten de meeste veiligheidsregio's al bekend welke podia in aanmerking komen voor de uitzonderingsregel. Onder meer TivoliVredenburg in Utrecht, de Stadsschouwburg in Haarlem en concertgebouw Musis Sacrum in Arnhem krijgen vrijstelling. Ook in Drenthe, Flevoland, delen van Gelderland, Groningen, Noord-Holland Noord, Zeeland, Hollands-Midden en Amsterdam-Amstelland zijn ontheffingen aangekondigd.

Brabant-Noord (rondom Den Bosch) geeft geen enkele ontheffing af en in Midden- en West-Brabant en Twente moeten "podia en andere gebouwen van groot belang" zelf om een ontheffing vragen, maar "met de grootste terughoudendheid", aldus veiligheidsregio Twente. In Brabant Zuidoost blijft alles zoals het is, zolang podia zich aan de algemene coronaregels houden. Een aantal regio's, zoals Rotterdam-Rijnmond, Gooi en Vechtstreek en Fryslân piekert nog over een besluit.

Meer uit Binnenland

Stemacteur Hein Boele (Elmo uit Sesamstraat) overleden

ALMERE (ANP) - Acteur Hein Boele is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van HP/De Tijd. Boele was vooral bekend als stemacteur. Zo was hij decennialang de stem van de populaire roodharige pop Elmo uit Sesamstraat en verzorgde hij stemmen in talloze Disneyfilms. Boele overleed op 28 juli in zijn woonplaats Almere, na een kort ziekbed.

4 minuten geleden
Man aangehouden voor brandstichting in stadskantoor Leiden

LEIDEN (ANP) - De politie heeft maandagochtend een man aangehouden voor brandstichting in het stadskantoor van de gemeente Leiden. Volgens een woordvoerder van de brandweer werd er een "brandbare vloeistof" over beeldschermen en toetsenborden gegooid en aangestoken. Er raakte niemand gewond.

5 minuten geleden
Zomers weer op eerste dag SAIL, daarna frisser

HOUTEN (ANP) - Op de eerste dag van SAIL in Amsterdam wordt zomers weer verwacht, maar volgens Weeronline wordt het daarna wat frisser. Vanaf donderdag daalt de temperatuur een paar graden en in combinatie met de noordenwind kan het - zeker aan het water - wat kouder aanvoelen.

1 uur geleden
Chauffeur wordt onwel, raakt busjes die tankstation in rijden

MUIDEN (ANP) - Twee bestelbusjes zijn maandagochtend de kiosk van een tankstation langs de A1 bij Muiden binnengereden nadat ze werden aangetikt door een vrachtwagen. De vrachtwagenchauffeur was vermoedelijk buiten bewustzijn geraakt, meldt de politie. De schade is groot.

2 uur geleden
Advocatenorde oneens met laptopverbod in alle gevangenissen

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen in de toekomst niet langer een laptop, mobiele telefoon of USB-stick meenemen tijdens het bezoeken van hun cliënt in een penitentiaire inrichting, tenzij de directie van de PI daar toestemming voor heeft gegeven. Dat heeft de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) laten weten aan de Nederlandse orde van advocaten (NOvA). Volgens de DJI draagt het nieuwe toegangsbeleid bij aan "veiligheid binnen en buiten de inrichting". Het is nog niet bekend wanneer het ingaat.

6 uur geleden
Nederlander omgekomen bij deltavliegerongeluk in de Franse Alpen

VAL BUËCH-MÉOUGE (ANP/AFP) - Een ongeluk met een deltavlieger in de Franse Alpen heeft een Nederlander van 65 jaar het leven gekost. De man deed met zijn deltavlieger mee aan een wedstrijd waarbij de deelnemers afdaalden van de berg Chabre.

13 uur geleden
Tientallen tips bij de politie over ernstig zedenmisdrijf Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft tientallen tips binnengekregen over het zedenmisdrijf in het bos bij Zeist, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Utrecht. Daar werd vrijdag een vrouw slachtoffer van ernstig seksueel geweld. Alle tips worden onderzocht, aldus de woordvoerster.

15 uur geleden