Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omikronvariant op Bonaire vastgesteld

Omikronvariant op Bonaire vastgesteld

KRALENDIJK (ANP) - Op Bonaire is voor het eerst de omikronvariant van het coronavirus vastgesteld, heeft arts Michel Mercuur woensdag namens de overheid van het eiland bekendgemaakt. Hij gaat uit van een snelle stijging van het aantal besmettingen in de komende periode, mede ook door het grote aantal bezoekers dat rond kerst naar Bonaire kwam.

Eerder was de variant al op Curaçao en Aruba aangetroffen. In beide landen was woensdag sprake van een recordaantal besmettingen: 555 op Curaçao en 667 op Aruba.

Er zijn volgens de arts onlangs zestig monsters ter controle naar Aruba gestuurd, in zeventien gevallen werd de omikronvariant aangetroffen. De meeste mensen zijn in het buitenland besmet geraakt, maar een aantal is geïnfecteerd op het eiland zelf.

Op Bonaire waren er woensdag 129 actieve gevallen van Covid-19. Van de 74 binnengekomen testresultaten op woensdag waren er 32 positief. Zeven van de nieuwe gevallen zijn bezoekers van Bonaire. Er liggen zes personen in het ziekenhuis met Covid-19.

Meer uit Binnenland

XR eist verantwoordelijkheid op voor gooien verf op route koets

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) zegt verantwoordelijk te zijn voor het gooien van rode verf op de route van de glazen koets voor Prinsjesdag. De circa zes mensen die dat deden, riepen op het moment van hun daad ook "Extinction Rebellion".

1 minuut geleden
Activisten gooien rode verf op route van Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - Activisten hebben dinsdag rode verf gegooid op het Lange Voorhout in Den Haag, ter hoogte van de Kloosterkerk en de kruising met de Kneuterdijk. Dat ziet een ANP-verslaggever. Later op de dag rijdt koning Willem-Alexander met de glazen koets over die straat richting de Koninklijke Schouwburg, waar hij de troonrede uitspreekt.

32 minuten geleden
NS gaat geleidelijk weer volgens dienstregeling rijden

UTRECHT (ANP) - De dienstregeling van de NS wordt "deels gefaseerd opgestart" in delen van het door een grote storing getroffen gebied in Noord- en Oost-Nederland, meldt een woordvoerder. Op verschillende locaties langs het spoor zijn dinsdagochtend buizen en ander materiaal aangetroffen. Spoorbeheerder ProRail spreekt van sabotage.

35 minuten geleden
AIVD doet onderzoek naar spoorsabotage

DEN HAAG (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst ondersteunt de politie bij het onderzoek naar de sabotage op het spoor. De AIVD richt zich op de vraag "uit welke hoek dit komt", zegt een woordvoerder.

55 minuten geleden
Trein reed tegen materiaal op spoor bij Steenwijk

STEENWIJK (ANP) - De trein die dinsdagochtend materiaal heeft geraakt dat op het spoor was gelegd, reed bij het Overijsselse Steenwijk. Spoorbeheerder ProRail bevestigt een bericht van de NOS daarover. Het ging om een NS-trein. Volgens een woordvoerder van het spoorbedrijf is er geen gevaar geweest voor de inzittenden.

1 uur geleden
Op vijf plekken in Gelderland materiaal op het spoor

DEN HAAG (ANP) - Op vijf plekken in Gelderland zijn materialen op het spoor gevonden. Het gaat om Barneveld, Twello, Brummen, Putten en Lunteren, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving door Omroep Gelderland.

1 uur geleden
Trein raakt materiaal op spoor in Noord-Nederland

DEN HAAG (ANP) - Op één plaats in het noorden van Nederland heeft een NS-trein dinsdagochtend materiaal geraakt dat op het spoor lag. Een woordvoerder van NS zegt dat dit geen direct gevaar heeft opgeleverd voor de mensen in de trein. De exacte locatie wil hij in verband met politieonderzoek niet noemen.

1 uur geleden