
Omikron oorzaak in 91 procent van besmettingen in regio Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De omikronvariant van het coronavirus zorgt in de regio Amsterdam momenteel voor 91 procent van de besmettingen. Dat hebben het Amsterdam UMC en de GGD Amsterdam bekendgemaakt op basis van een steekproef.
69 van de 76 onderzochte positieve coronatesten bevatte de omikronvariant. Het gaat om positieve testuitslagen van afgelopen zondag.
De cijfers verschenen op het Twitteraccount van het samenwerkingsverband ARGOS, wat staat voor Amsterdam Regional Genomic epidemiology and Outbreak Surveillance. Het gaat om positieve uitslagen van coronatesten die bij de GGD Amsterdam zijn gedaan. Die GGD-regio beslaat Amsterdam, Amstelveen, Uithoorn, Aalsmeer, Diemen en Ouder-Amstel.
De rest van het land
De omikronvariant is al enige tijd dominant in de regio Amsterdam en het aandeel lijkt toe te nemen. In de vorige steekproef, afgenomen op 30 december, bevatte 71 van 87 positieve testuitslagen de omikronvariant van het coronavirus (82 procent). Een aantal dagen eerder ging het om 65 procent.
Het aantal nieuwe coronabesmettingen in de regio loopt al sinds 19 december op, toen in de rest van het land nog sprake was van een daling. Afgelopen etmaal kregen in Amsterdam-Amstelland in totaal 1224 mensen te horen dat ze corona hebben opgelopen.
Ook in de rest van het land zorgt de omikronvariant van het virus sinds vorige week voor de meeste besmettingen, zo meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) toen. Sinds vorige week loopt ook het landelijke aantal nieuwe coronabesmettingen op.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De ouders van de omgebrachte Sara hebben nog steeds veel vragen bij de dood van hun dochter, wier lichaam eind november 2023 werd gevonden in het IJ in Amsterdam. "Alsjeblieft, als je echt spijt hebt, vertel ons dan wat er op die avond echt is gebeurd. Als je dat doet, zal je vrede vinden", zei de moeder van het 33-jarige slachtoffer maandag in de rechtbank tegen verdachte Bas W. (41) uit Zwanenburg.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een agent is zondagavond zwaar mishandeld bij het festival Parels van de Stad. Een 25-jarige man uit Alkmaar is aangehouden. De politie is op zoek naar getuigen en beelden van de mishandeling.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's hebben het door de harde wind drukker dan normaal. Onder meer in Noord- en Oost-Nederland, Groningen, Brabant-Noord en Rotterdam-Rijnmond komen veel meldingen binnen. Het gaat voornamelijk om omgewaaide bomen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en België geven hun zeven mijnenjagers aan Bulgarije inclusief reservedelen en simulator. Later dit jaar krijgt Defensie nieuwe mijnenbestrijdingsvaartuigen. De drie Nederlandse mijnenjagers worden in 2027 en 2028 overgedragen aan de Bulgaren die al eerder twee Nederlandse mijnenjagers van de Alkmaarklasse overnamen.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Den Haag maakt zich op voor Prinsjesdag. In de stad zijn de voorbereidingen nog in volle gang. Op meerdere plekken in het centrum werden vrijdag al betonblokken en wegversperringen neergezet om wegen in de buurt van paleis Noordeinde en de Koninklijke Schouwburg af te sluiten. Maandag zijn dranghekken en tribunes geplaatst langs de route van de glazen koets, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Een 20-jarige man uit Heemskerk, die vrijdag werd aangehouden na de onrust in zijn woonplaats en Beverwijk, blijft twee weken langer in de cel. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank Noord-Holland besloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Israël houdt vast aan deelname aan het komende Eurovisie Songfestival, ondanks dreigingen van onder meer Nederland om niet mee te doen als Israël meedoet. Volgens Golan Jochpaz, directeur van de Israëlische omroep Kan, is er "geen reden waarom Israël niet een belangrijk onderdeel zou blijven van dit culturele evenement", melden Israëlische media. Hij benadrukt dat het Songfestival "onder geen enkele omstandigheid politiek mag worden".
1 uur geleden