Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omikron is dominante virusvariant in België

Omikron is dominante virusvariant in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Omikron is nu in België de dominante variant van het coronavirus. Klinisch bioloog Emmanuel André van de Katholieke Universiteit Leuven meldt dat omikron goed is voor 60 procent van de besmettingen in het land, terwijl dat voor het weekend nog maar 41 procent was.

André verwacht dat het aantal infecties flink zal toenemen door de snelle opmars van omikron. De impact zal volgens hem enigszins beperkt blijven met veel boostervaccinaties en door het mogelijk minder ernstige ziekteverloop bij omikron, maar André waarschuwt ook voor een hoge werkdruk in de gezondheidszorg.

Voorlopige onderzoeksresultaten suggereren dat omikron besmettelijker is dan andere varianten van het coronavirus, maar minder vaak leidt tot ziekenhuisopnames. Verder onderzoek moet uitwijzen hoe gevaarlijk de virusvariant werkelijk is. Veel landen hebben vanwege het stijgende aantal besmettingen door omikron al maatregelen genomen.

Experts in België waarschuwen al een tijd voor stijgende besmettingscijfers in eigen land door de opmars van omikron. Het aantal besmettingen is volgens de gegevens van gezondheidsinstituut Sciensano de afgelopen dagen gedaald, maar die cijfers zijn mogelijk vertekend door de kerstdagen. In België is 76 procent van de bevolking volledig gevaccineerd, 35 procent heeft een boosterprik gehad.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse regering keurt raketverkoop aan Oekraïne goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.

41 minuten geleden
Haaretz: politie vindt geen bewijs omkoping verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.

1 uur geleden
Brazilië ontbiedt Argentijnse diplomaat om vlucht Bolsonaro

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Recordaantal vervroegde stemmen voor Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.

2 uur geleden
Canada zegt 500 miljoen euro toe aan EU-lening voor Oekraïne

MONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.

2 uur geleden
EU en Canada ondertekenen 'alliantie voor de toekomst' op top

MONTREAL (ANP) - De EU en Canada hebben zich op een top in Montréal gecommitteerd aan een zogeheten "alliantie voor de toekomst". Dat staat in een verklaring van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-landen António Costa en premier van Canada Mark Carney.

3 uur geleden
Humanitaire operatie in Olesjky volgens Rusland afgerond

OLESJKY (ANP/AFP) - De humanitaire operatie in de Oekraïense plaats Olesjky is volgens Rusland afgerond. De mensen die geëvacueerd zijn, bevinden zich inmiddels op de Krim. Vanaf daar reizen ze naar het land waar ze zelf naartoe willen: Rusland of Oekraïne.

4 uur geleden