Omikron is dominante virusvariant in België
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Omikron is nu in België de dominante variant van het coronavirus. Klinisch bioloog Emmanuel André van de Katholieke Universiteit Leuven meldt dat omikron goed is voor 60 procent van de besmettingen in het land, terwijl dat voor het weekend nog maar 41 procent was.
André verwacht dat het aantal infecties flink zal toenemen door de snelle opmars van omikron. De impact zal volgens hem enigszins beperkt blijven met veel boostervaccinaties en door het mogelijk minder ernstige ziekteverloop bij omikron, maar André waarschuwt ook voor een hoge werkdruk in de gezondheidszorg.
Voorlopige onderzoeksresultaten suggereren dat omikron besmettelijker is dan andere varianten van het coronavirus, maar minder vaak leidt tot ziekenhuisopnames. Verder onderzoek moet uitwijzen hoe gevaarlijk de virusvariant werkelijk is. Veel landen hebben vanwege het stijgende aantal besmettingen door omikron al maatregelen genomen.
Experts in België waarschuwen al een tijd voor stijgende besmettingscijfers in eigen land door de opmars van omikron. Het aantal besmettingen is volgens de gegevens van gezondheidsinstituut Sciensano de afgelopen dagen gedaald, maar die cijfers zijn mogelijk vertekend door de kerstdagen. In België is 76 procent van de bevolking volledig gevaccineerd, 35 procent heeft een boosterprik gehad.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
6 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
11 uur geleden