Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omikron is dominante coronavariant in Frankrijk

Omikron is dominante coronavariant in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Omikron is in Frankrijk de dominante variant van het coronavirus geworden. De autoriteiten melden dat begin deze week 62,4 procent van de met corona besmette mensen deze extra besmettelijke variant had opgelopen, terwijl dat een week eerder nog maar 15 procent was.

De aankondiging komt op een moment waarop Frankrijk te maken heeft met een enorme toename van het aantal besmettingen. Het land registreerde donderdag meer dan 206.000 nieuwe gevallen, een dag eerder was dat een recordaantal van ruim 208.000.

Afgelopen week werden gemiddeld bijna 122.000 nieuwe besmettingen per dag gemeld. Dat is bijna een verviervoudiging in een maand tijd. Minister Olivier Véran van Gezondheid waarschuwt voor een "tsunami" aan coronabesmettingen.

Meer dan 18.000 coronapatiënten liggen nu in de Franse ziekenhuizen. Dat aantal ligt nog ver onder het record van november 2020, toen ging het om ruim 33.000 coronapatiënten. Het is nog de vraag in hoeverre het aantal patiënten zal stijgen door omikron. Uit voorlopige onderzoeken komt naar voren dat omikron besmettelijker is dan andere varianten, maar minder vaak leidt tot ziekenhuisopnames.

Meer uit Buitenland

Premier wil ​​schaakster Judit Polgár als president van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Peter Magyar heeft schaaklegende Judit Polgár voorgedragen als de volgende president van Hongarije. Volgens hem heeft het land behoefte aan een staatshoofd "waar elke Hongaar trots op kan zijn" nadat Tamás Sulyok zaterdag aftrad.

28 minuten geleden
Media: VS sturen extra gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten nu het conflict met Iran escaleert. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder de Wall Street Journal en The New York Times.

4 uur geleden
Canada weert buitenlandse reizigers die recent in Congo waren

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.

5 uur geleden
Raketaanval vanuit Iran op Jordanië

AMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.

8 uur geleden
Koeweit meldt weer aanvallen op drinkwater- en energievoorziening

KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.

9 uur geleden
Oekraïne valt Russische oliefaciliteiten aan na zware raketaanval

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.

10 uur geleden
Iraanse garde meldt ongeluk met twee schepen in Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.

10 uur geleden