Omikron bereikt Japan, ondanks ongekend strenge inreisbeperkingen
TOKIO (ANP) - De nieuwe Omikron-variant van het coronavirus heeft ook Japan bereikt. Daar had de regering juist strenge maatregelen genomen om de variant buiten de deur te houden. Het land ging dinsdag op slot voor buitenlanders en er komen ook strengere quarantaineregels voor Japanners die terugkeren uit het buitenland.
De Japanse regering meldt dat de besmette persoon in Namibië is geweest, bericht omroep NHK. Die reiziger zou onlangs zijn aangekomen in Japan. Premier Fumio Kishida heeft de nieuwe inreisbeperkingen die nu gelden "tijdelijk" en "uitzonderlijk" genoemd. "We doen dit uit veiligheidsoverwegingen tot er meer duidelijk is over de Omikron-variant", zei hij deze week.
Japan is niet het enige land dat probeert om verspreiding van Omikron tegen te gaan met nieuwe inreisbeperkingen, maar de Japanse maatregelen behoren wel tot de strengste in de wereld. Ook Israël besloot buitenlanders te weren. Nederland koos ervoor om niet-EU-burgers te weren uit landen in het zuiden van Afrika, waar de variant was opgedoken.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
8 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
11 uur geleden