
Omgevingsvergunning voor asielhotel Albergen is rond
TUBBERGEN (ANP) - De Twentse gemeente Tubbergen gaat akkoord met de komst van een omstreden asielhotel in het dorp Albergen. De omgevingsvergunning die daarvoor nodig is, is verleend voor vijf jaar, meldt de gemeente vrijdag. Tegenstanders kunnen nog wel naar de rechter stappen om bezwaar te maken.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kocht in 2022 het oude Landhotel 't Elshuys in Albergen. Het moet een asielopvang worden voor maximaal 150 mensen. In het dorp was veel verzet tegen de plannen. Enkele inwoners hebben de gemeente gedagvaard om een schadevergoeding te krijgen.
De reacties op de ontwerpvergunning zijn in totaal ruim 150 keer ondertekend. De klagers vinden onder meer dat een asielzoekerscentrum van die omvang niet past in de gemeente. Ook zijn ze bang voor overlast en klagen ze dat de stikstofregels hadden moeten gelden voor het asielhotel. Maar die bezwaren gaven volgens de gemeente "geen aanleiding om de gevraagde omgevingsvergunning te weigeren".
In december had Tubbergen al besloten om de zogeheten bestuursovereenkomst met het COA over het asielzoekerscentrum te ondertekenen. Daarin staan de afspraken over de dagelijkse gang van zaken in het complex.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De snelweg A12 tussen Veenendaal en Utrecht is sinds vrijdagavond dicht voor al het verkeer in de richting van Utrecht door werkzaamheden. Over een lengte van dertig kilometer krijgt de weg stiller asfalt, nieuwe verlichting, verbeterde vangrails en ook worden borden onderhouden. De werkzaamheden duren tot 19 mei 05.00 uur.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrijdagavond om 22.00 uur begint een reeks van werkzaamheden op de wegen rond Amsterdam. Ook zijn er evenementen in en rondom de hoofdstad en werkzaamheden op het spoor. Rijkswaterstaat waarschuwt dat het verkeer er tot en met oktober flinke hinder van zal ondervinden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de gemeente Den Haag zijn tot nu toe zes demonstraties aangemeld rondom de NAVO-top. Tijdens de top eind juni komen duizenden mensen naar de stad, onder wie 45 regeringsleiders en staatshoofden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland heeft in de rechtbank beloofd de wolf die vorige maand een hardloopster in Het Nationale Park De Hoge Veluwe beet voorlopig niet te doden. De rechter wil meer informatie hebben over de betreffende wolf voordat zij eind volgende week uitspraak doet. De vergunning voor het afschieten van de 'probleemwolf' gaat zaterdag al in, maar de provincie heeft toegezegd daar nog geen gebruik van te maken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep die zichzelf Volkeren voor Vrede noemt, wil rond de komende NAVO-top twee demonstraties houden in gaststad Den Haag. Als locatie voor de zogenoemde vredesmanifestaties hebben de initiatiefnemers het Tournooiveld of de Lange Vijverberg op het oog, niet ver van het Binnenhof. Het is nog niet bekend of de gemeente Den Haag akkoord is met die plek.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Modi Ephraim, zegt verontrust en teleurgesteld te zijn dat Nederland de Israëlische samenwerking met de Europese Unie wil laten onderzoeken. De topdiplomaat waarschuwt voor een historische fout nu de Nederlandse regering aan de EU heeft gevraagd de associatie-overeenkomst met Israël nader te bekijken, laat hij op X weten.
3 uur geleden