Omgevingsdienst scherpt vergunning Tata Steel aan
IJMUIDEN (ANP) - De uitstoot van Tata Steel in IJmuiden moet drastisch omlaag. Dat zegt de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG), die de vergunning voor emissies door de pelletfabriek aanscherpt. De vergunning ligt momenteel ter inzage en is volgens de OD NZKG de volgende stap in een serie aanscherpingen.
Met de wijziging moet de uitstoot van stof en Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS), zoals lood, aanzienlijk verminderen. Bij lood gaat het om een vermindering tot wel 80 procent.
Een inventarisatie uit 2019 laat zien dat de totale uitstoot van lood 1513 kilo per jaar bedraagt, aldus de Omgevingsdienst. Circa 970 kilo daarvan wordt uitgestoten door de pelletfabriek. Het verlagen van loodemissies sluit aan op aanbevelingen die volgen uit diverse RIVM-onderzoeken en de minimalisatieverplichting voor ZZS, zo klinkt het.l
5 milligram
Een te bouwen ontstoffingsinstallatie moet een behoorlijke verbetering voor de leefomgeving opleveren, omdat die naast verspreiding van ZZS ook stofverspreiding tegengaat. In de nieuwe vergunning is de Omgevingsdienst niet meegegaan met de door Tata Steel voorgestelde norm van 5 milligram uitstoot stof per kubieke meter. De OD NZKG legt een maximale uitstoot op van 3 milligram stof per kubieke meter, vooruitlopend op normen die gaan gelden voor nieuwe installaties. Volgens de huidige vergunning is dit nog 15 milligram.
Aanvullend moet Tata een haalbaarheidsonderzoek doen, waardoor het in de toekomst mogelijk wordt om bij te stellen naar 1 milligram uitstoot of minder. Dat is ook afgesproken in het Schone Lucht Akkoord. Nu is dit wettelijk nog niet verplicht.
De vergunning ligt tot 8 november ter inzage. Tijdens deze periode kan iedereen opmerkingen, aanvullingen of zienswijzen indienen.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
9 uur geleden