Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omgevingsdienst scherpt vergunning Tata Steel aan

Omgevingsdienst scherpt vergunning Tata Steel aan

IJMUIDEN (ANP) - De uitstoot van Tata Steel in IJmuiden moet drastisch omlaag. Dat zegt de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG), die de vergunning voor emissies door de pelletfabriek aanscherpt. De vergunning ligt momenteel ter inzage en is volgens de OD NZKG de volgende stap in een serie aanscherpingen.

Met de wijziging moet de uitstoot van stof en Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS), zoals lood, aanzienlijk verminderen. Bij lood gaat het om een vermindering tot wel 80 procent.

Een inventarisatie uit 2019 laat zien dat de totale uitstoot van lood 1513 kilo per jaar bedraagt, aldus de Omgevingsdienst. Circa 970 kilo daarvan wordt uitgestoten door de pelletfabriek. Het verlagen van loodemissies sluit aan op aanbevelingen die volgen uit diverse RIVM-onderzoeken en de minimalisatieverplichting voor ZZS, zo klinkt het.l

5 milligram

Een te bouwen ontstoffingsinstallatie moet een behoorlijke verbetering voor de leefomgeving opleveren, omdat die naast verspreiding van ZZS ook stofverspreiding tegengaat. In de nieuwe vergunning is de Omgevingsdienst niet meegegaan met de door Tata Steel voorgestelde norm van 5 milligram uitstoot stof per kubieke meter. De OD NZKG legt een maximale uitstoot op van 3 milligram stof per kubieke meter, vooruitlopend op normen die gaan gelden voor nieuwe installaties. Volgens de huidige vergunning is dit nog 15 milligram.

Aanvullend moet Tata een haalbaarheidsonderzoek doen, waardoor het in de toekomst mogelijk wordt om bij te stellen naar 1 milligram uitstoot of minder. Dat is ook afgesproken in het Schone Lucht Akkoord. Nu is dit wettelijk nog niet verplicht.

De vergunning ligt tot 8 november ter inzage. Tijdens deze periode kan iedereen opmerkingen, aanvullingen of zienswijzen indienen.

Meer uit Financieel

Nestlé verhoogt verkopen ondanks grote terugroepactie babyvoeding

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.

16 minuten geleden
Chipbedrijf Besi stijgt op lager Damrak na sterke orders

AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van ruim 3 procent de sterkste stijger in de AEX-index.

52 minuten geleden
Aantal brievenbusmaatschappijen in tien jaar bijna gehalveerd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.

1 uur geleden
Oud-topbestuurder Nike gaat kwakkelend sportmerk Lululemon leiden

VANCOUVER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.

1 uur geleden
Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

1 uur geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

2 uur geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

2 uur geleden