Omgevingsdienst onderzoekt deuk in kerosinetank bij Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied onderzoekt een incident met een kerosinetank bij Schiphol afgelopen augustus. Het AD schrijft dinsdag over het voorval, waarbij het dak van de tank indeukte.
In de tank zat brandstof. Het bedrijf Aircraft Fuel Supply is verantwoordelijk voor de tanks en de brandstofvoorziening van vliegtuigen op Schiphol. Door de deuk was de tank mogelijk instabiel geworden, legt een woordvoerder van de Omgevingsdienst uit. Daarom moest hij worden leeggehaald. Dat kon uiteindelijk in september gebeuren. De brandweer was volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio na het ontstaan van de deuk aanwezig uit voorzorg.
De Omgevingsdienst zegt dat de deuk "het begin van een reeks gebeurtenissen" was die tot een gevaarlijke situatie had kunnen leiden. "Maar er zaten nog een heleboel stappen tussen voordat er echt een ramp was gebeurd." Toch is een deuk in een tank iets "wat natuurlijk niet mag gebeuren".
Schilderstape
Volgens het AD trok de tank vacuüm door een vergeten stuk schilderstape. Als er kerosine uit de tank loopt, moet er aan de andere kant lucht instromen, anders ontstaat een vacuüm. Daardoor kan de tank indeuken, wat gevaarlijk kan zijn. Of schilderstape op een luchtgat echt de boosdoener was, moet volgens de Omgevingsdienst nog blijken. Mogelijk was er meer aan de hand. Wanneer het onderzoek is afgerond en wordt gepubliceerd, is nog onduidelijk.
Schiphol laat weten dat de luchthavenbrandweer "direct actief betrokken" was bij het incident. "Alle afgesproken protocollen zijn gevolgd en alle mogelijke voorzorgsmaatregelen zijn genomen." Voor vragen over wat er precies gebeurd is, verwijst Schiphol naar AFS. Dat bedrijf was dinsdagochtend niet direct bereikbaar.
De burgemeester van Haarlemmermeer laat via een woordvoerder weten te zijn geïnformeerd over de deuk in de tank, maar niet over "de mogelijke implicaties". De gemeente gaat onderzoeken "of we voldoende op de hoogte waren gesteld".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.
5 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
13 uur geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.
15 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.
16 uur geleden