Omgeving rechtbank stroomt vol voor uitspraak MH17-proces
SCHIPHOL (ANP) - Ruim een uur voor de uitspraak in het omvangrijke strafproces rond het neerhalen van vlucht MH17, begint de omgeving van de rechtbank op Schiphol vol te stromen. Nabestaanden en mensen van politie en justitie druppelen de rechtbank binnen. In het perscentrum dat speciaal voor de uitspraak is neergezet, zitten vele tientallen journalisten uit binnen- en buitenland.
Verkeersregelaars staan rond het Justitieel Complex Schiphol om iedereen de juiste kant op te wijzen. Nabestaanden worden via een matrixbord naar hun locatie gewezen. De verwachting is dat meer dan tweehonderd mensen die iemand hebben verloren bij de ramp naar de rechtbank komen.
De rechtbank doet om 13.30 uur uitspraak, ruim 2,5 jaar na aanvang van de strafzaak en meer dan acht jaar na de vliegramp op 17 juli 2014. Tegen de vier verdachten is een levenslange gevangenisstraf geëist. Het voorlezen van de uitspraak duurt naar verwachting ongeveer twee uur.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
6 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
7 uur geleden