Omgekomen Voorburger was op bezoek bij vriendin aan Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - De 31-jarige man uit Voorburg die om het leven kwam bij de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag was daar op bezoek bij een vriendin. Dat meldt Namens de Familie. De bekende bij wie hij logeerde, heeft het overleefd en verblijft in een ziekenhuis. Zij is buiten levensgevaar.
De explosies van zaterdagochtend vroeg kostten aan zes mensen het leven. Eerder maakte de organisatie al bekend dat drie dodelijke slachtoffers uit hetzelfde gezin komen. De 45-jarige vader, de 41-jarige moeder en de 17-jarige dochter zijn overleden. Alleen het 8-jarige zoontje heeft het overleefd.
Volgens Namens de Familie woonden de andere twee omgekomen slachtoffers, een 63-jarige man en een 44-jarige man, eveneens aan de Tarwekamp. De 63-jarige man woonde er met zijn vrouw. Zij ligt nog in het ziekenhuis en is buiten levensgevaar. Het 44-jarige slachtoffer woonde alleen. Zijn vrouw en drie jonge kinderen wonen in Griekenland, laat Namens de Familie weten.
Verdriet
De familie van de Voorburger realiseerde zich zaterdag dat hij mogelijk logeerde aan de Tarwekamp. "Het verdriet om zijn verlies is onbeschrijfelijk", zegt Namens de Familie. Ook de familie van de bekende bij wie hij verbleef, is geschokt door wat er is gebeurd.
Het verdriet is volgens de organisatie ook groot bij de familie van het echtpaar, van wie de man is overleden. "Ook zijn er nog zorgen over de vrouw die in het ziekenhuis ligt. In het belang van haar privacy doet de familie daar geen verdere mededelingen over."
De broer van de omgekomen man uit Griekenland spreekt van een "familiedrama". De familie bedankt de hulpdiensten en ervaart veel steun vanuit de Nederlandse en Haagse gemeenschap, aldus Namens de Familie, dat onderdeel is van Slachtofferhulp Nederland.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
1 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 64.000 kinderen die in armoede leven in Nederland hebben geen of niet de goede bril, omdat hun ouders deze niet kunnen betalen. Dat blijkt uit onderzoek van het Amsterdam UMC in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drinkwaterbedrijven en branchevereniging Vewin waarschuwen jongeren online voor desinformatie over de veiligheid van drinkwater. Uit onderzoek van bureau Motivaction, waaraan bijna 3500 mensen meededen, is naar voren gekomen dat het vertrouwen in de kwaliteit van kraanwater onder jongeren lager is dan onder andere inwoners van Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde entrada in de buurt van station Bijlmer ArenA voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Olympiakos in de Champions League werden veel rode fakkels en vuurwerk afgestoken. Een verslaggever zag dat veel fans toekeken bij de sfeeractie van de harde supporterskern, die rond 18.00 uur begon. Rond de Johan Cruijff ArenA geldt een veiligheidsrisicogebied, wat onder meer inhoudt dat bezit en afsteken van vuurwerk niet zijn toegestaan.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
6 uur geleden