Omdat Trump debat weigert, houdt rivaal Biden vragenuurtje
WASHINGTON (ANP/RTR) - De rivaal van Donald Trump voor het Amerikaanse presidentschap heeft besloten een vragenuurtje te houden op het tijdstip dat hij eigenlijk met Trump in debat zou gaan. Presidentskandidaat Joe Biden gaat rechtstreeks vragen van kiezers beantwoorden, maakte zijn campagneteam bekend.
De aankondiging volgt op de weigering van president Trump om op veilige afstand met zijn uitdager in debat te gaan. De organisatie van de duels leek zo'n virtueel debat de beste oplossing na de besmetting van Trump met het coronavirus. Het zou ieders gezondheid beschermen. Maar de president veegde het voorstel meteen van tafel en gaat op campagne. Hij zegt niet meer besmettelijk te zijn.
Het afgeblazen debat, waarin kiezers vragen konden stellen, stond voor 15 oktober op de agenda. Volgens het campagneteam van Trump kan dit duel alsnog op 22 oktober plaatsvinden. Het derde debat, dat op die datum was gepland, kan dan worden verplaatst naar 29 oktober. Ze moeten wel in de gebruikelijke vorm zijn, dus "face to face", vinden de Republikeinen.
Het team van de Democraat Biden hamerde al op het doorgaan van het debat, zodat Trump "zijn verantwoordelijkheid niet kan ontlopen". Maar voor een verplaatsing van het laatste debat naar eind oktober, enkele dagen voor de verkiezingen van 3 november, voelen de Democraten niets. Zij vinden dat 22 oktober meteen het laatste debat moet zijn, zoals het al tientallen jaren gebruikelijk is. Ze verwijten Trump grillig gedrag en benadrukken dat niet hij de data bepaalt, maar de organisatie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
1 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
3 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
4 uur geleden