Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omdat Trump debat weigert, houdt rivaal Biden vragenuurtje

Omdat Trump debat weigert, houdt rivaal Biden vragenuurtje

WASHINGTON (ANP/RTR) - De rivaal van Donald Trump voor het Amerikaanse presidentschap heeft besloten een vragenuurtje te houden op het tijdstip dat hij eigenlijk met Trump in debat zou gaan. Presidentskandidaat Joe Biden gaat rechtstreeks vragen van kiezers beantwoorden, maakte zijn campagneteam bekend.

De aankondiging volgt op de weigering van president Trump om op veilige afstand met zijn uitdager in debat te gaan. De organisatie van de duels leek zo'n virtueel debat de beste oplossing na de besmetting van Trump met het coronavirus. Het zou ieders gezondheid beschermen. Maar de president veegde het voorstel meteen van tafel en gaat op campagne. Hij zegt niet meer besmettelijk te zijn.

Het afgeblazen debat, waarin kiezers vragen konden stellen, stond voor 15 oktober op de agenda. Volgens het campagneteam van Trump kan dit duel alsnog op 22 oktober plaatsvinden. Het derde debat, dat op die datum was gepland, kan dan worden verplaatst naar 29 oktober. Ze moeten wel in de gebruikelijke vorm zijn, dus "face to face", vinden de Republikeinen.

Het team van de Democraat Biden hamerde al op het doorgaan van het debat, zodat Trump "zijn verantwoordelijkheid niet kan ontlopen". Maar voor een verplaatsing van het laatste debat naar eind oktober, enkele dagen voor de verkiezingen van 3 november, voelen de Democraten niets. Zij vinden dat 22 oktober meteen het laatste debat moet zijn, zoals het al tientallen jaren gebruikelijk is. Ze verwijten Trump grillig gedrag en benadrukken dat niet hij de data bepaalt, maar de organisatie.

Meer uit Buitenland

Axios: Iran en VS bijna akkoord over verlenging bestand

WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.

3 uur geleden
Aantal bevestigde gevallen van ebola in Oeganda stijgt naar acht

DAKAR/KAMPALA (ANP/RTR) - Het aantal ebolapatiënten is in Oeganda gestegen naar acht, volgens het Agentschap voor Volksgezondheid van de Afrikaanse Unie (Africa CDC). Woensdag bevestigden de Oegandese autoriteiten zeven gevallen.

3 uur geleden
VS blokkeren toegang Iraanse luchtvaartmaatschappijen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.

4 uur geleden
Kallas: EU zal nooit neutrale bemiddelaar Rusland-Oekraïne zijn

LIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan ​​en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

5 uur geleden
Amerikaan claimt recordsnelle beklimming van Mount Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.

6 uur geleden
Krant: medewerkers drongen aan op 250 dollarbiljet met Trump erop

WASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.

6 uur geleden
Bultrug Timmy krijgt autopsie op Deens strand

ANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.

6 uur geleden