Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omdat Trump debat weigert, houdt rivaal Biden vragenuurtje

Omdat Trump debat weigert, houdt rivaal Biden vragenuurtje

WASHINGTON (ANP/RTR) - De rivaal van Donald Trump voor het Amerikaanse presidentschap heeft besloten een vragenuurtje te houden op het tijdstip dat hij eigenlijk met Trump in debat zou gaan. Presidentskandidaat Joe Biden gaat rechtstreeks vragen van kiezers beantwoorden, maakte zijn campagneteam bekend.

De aankondiging volgt op de weigering van president Trump om op veilige afstand met zijn uitdager in debat te gaan. De organisatie van de duels leek zo'n virtueel debat de beste oplossing na de besmetting van Trump met het coronavirus. Het zou ieders gezondheid beschermen. Maar de president veegde het voorstel meteen van tafel en gaat op campagne. Hij zegt niet meer besmettelijk te zijn.

Het afgeblazen debat, waarin kiezers vragen konden stellen, stond voor 15 oktober op de agenda. Volgens het campagneteam van Trump kan dit duel alsnog op 22 oktober plaatsvinden. Het derde debat, dat op die datum was gepland, kan dan worden verplaatst naar 29 oktober. Ze moeten wel in de gebruikelijke vorm zijn, dus "face to face", vinden de Republikeinen.

Het team van de Democraat Biden hamerde al op het doorgaan van het debat, zodat Trump "zijn verantwoordelijkheid niet kan ontlopen". Maar voor een verplaatsing van het laatste debat naar eind oktober, enkele dagen voor de verkiezingen van 3 november, voelen de Democraten niets. Zij vinden dat 22 oktober meteen het laatste debat moet zijn, zoals het al tientallen jaren gebruikelijk is. Ze verwijten Trump grillig gedrag en benadrukken dat niet hij de data bepaalt, maar de organisatie.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

2 uur geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

5 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

5 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

5 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

7 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

8 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

8 uur geleden