Omdat Trump debat weigert, houdt rivaal Biden vragenuurtje
WASHINGTON (ANP/RTR) - De rivaal van Donald Trump voor het Amerikaanse presidentschap heeft besloten een vragenuurtje te houden op het tijdstip dat hij eigenlijk met Trump in debat zou gaan. Presidentskandidaat Joe Biden gaat rechtstreeks vragen van kiezers beantwoorden, maakte zijn campagneteam bekend.
De aankondiging volgt op de weigering van president Trump om op veilige afstand met zijn uitdager in debat te gaan. De organisatie van de duels leek zo'n virtueel debat de beste oplossing na de besmetting van Trump met het coronavirus. Het zou ieders gezondheid beschermen. Maar de president veegde het voorstel meteen van tafel en gaat op campagne. Hij zegt niet meer besmettelijk te zijn.
Het afgeblazen debat, waarin kiezers vragen konden stellen, stond voor 15 oktober op de agenda. Volgens het campagneteam van Trump kan dit duel alsnog op 22 oktober plaatsvinden. Het derde debat, dat op die datum was gepland, kan dan worden verplaatst naar 29 oktober. Ze moeten wel in de gebruikelijke vorm zijn, dus "face to face", vinden de Republikeinen.
Het team van de Democraat Biden hamerde al op het doorgaan van het debat, zodat Trump "zijn verantwoordelijkheid niet kan ontlopen". Maar voor een verplaatsing van het laatste debat naar eind oktober, enkele dagen voor de verkiezingen van 3 november, voelen de Democraten niets. Zij vinden dat 22 oktober meteen het laatste debat moet zijn, zoals het al tientallen jaren gebruikelijk is. Ze verwijten Trump grillig gedrag en benadrukken dat niet hij de data bepaalt, maar de organisatie.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.
5 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.
11 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.
13 uur geleden