Ombudsvrouw: politie moet meer werk maken van inclusiviteit
DEN HAAG (ANP) - De politie moet meer doen om de inclusiviteit en diversiteit binnen het korps te verbeteren. Dat schrijft ombudsvrouw Letty Demmers in een verslag over 2020, haar eerste jaar in de functie. Ook moet er meer maatwerk komen voor interne klachten en agenten met posttraumatisch stresssyndroom (PTSS).
In 2020 kwamen 108 politiemedewerkers naar Demmers toe. Op basis van hun klachten heeft Demmers een aantal zaken doorgelicht, waaronder inclusiviteit, interne klachten en het omgaan met PTSS.
Binnen de politie moet er meer instroom en acceptatie komen van vrouwen, lhbt'ers, mensen met een migratieachtergrond en hoger opgeleiden, stelt Demmers. "Door de jaren heen heeft de politie het moeilijk met de komst van medewerkers met een ander profiel dan dat klassiek aanwezig is." De ombudsvrouw zegt dat er op alle niveaus iets moet veranderen om "aansluiting te houden bij de maatschappij" en "ook intern de politie te zijn voor iedereen".
PTSS
Binnen de politie moet ook worden gekeken naar wat nodig is om medewerkers met interne klachten en agenten met PTSS te helpen. Volgens de ombudsvrouw wordt er nog te weinig centraal leiding gegeven aan deze onderdelen binnen de politieorganisatie. Er wordt ook geen maatwerk geleverd, stelt ze. "Waar de klachtenregeling voor externe klagers goed werkt, is er over de mogelijkheid om intern te klagen nog steeds veel onduidelijkheid."
Voor mensen met PTSS wordt nu nog te veel gekeken naar de financiƫle afhandeling, terwijl het volgens Demmers noodzakelijk is om ook te kijken hoe medewerkers weer aan het werk kunnen, mogelijk in een andere functie. Volgens haar wordt het snel te zakelijk en wordt er niet naar de mensen gekeken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
22 minuten geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
40 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
59 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
1 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.
2 uur geleden