Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ombudsvrouw: politie moet meer werk maken van inclusiviteit

Ombudsvrouw: politie moet meer werk maken van inclusiviteit

DEN HAAG (ANP) - De politie moet meer doen om de inclusiviteit en diversiteit binnen het korps te verbeteren. Dat schrijft ombudsvrouw Letty Demmers in een verslag over 2020, haar eerste jaar in de functie. Ook moet er meer maatwerk komen voor interne klachten en agenten met posttraumatisch stresssyndroom (PTSS).

In 2020 kwamen 108 politiemedewerkers naar Demmers toe. Op basis van hun klachten heeft Demmers een aantal zaken doorgelicht, waaronder inclusiviteit, interne klachten en het omgaan met PTSS.

Binnen de politie moet er meer instroom en acceptatie komen van vrouwen, lhbt'ers, mensen met een migratieachtergrond en hoger opgeleiden, stelt Demmers. "Door de jaren heen heeft de politie het moeilijk met de komst van medewerkers met een ander profiel dan dat klassiek aanwezig is." De ombudsvrouw zegt dat er op alle niveaus iets moet veranderen om "aansluiting te houden bij de maatschappij" en "ook intern de politie te zijn voor iedereen".

PTSS

Binnen de politie moet ook worden gekeken naar wat nodig is om medewerkers met interne klachten en agenten met PTSS te helpen. Volgens de ombudsvrouw wordt er nog te weinig centraal leiding gegeven aan deze onderdelen binnen de politieorganisatie. Er wordt ook geen maatwerk geleverd, stelt ze. "Waar de klachtenregeling voor externe klagers goed werkt, is er over de mogelijkheid om intern te klagen nog steeds veel onduidelijkheid."

Voor mensen met PTSS wordt nu nog te veel gekeken naar de financiële afhandeling, terwijl het volgens Demmers noodzakelijk is om ook te kijken hoe medewerkers weer aan het werk kunnen, mogelijk in een andere functie. Volgens haar wordt het snel te zakelijk en wordt er niet naar de mensen gekeken.

Meer uit Binnenland

Gehackte softwareleverancier ChipSoft haalt systemen offline

DEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiëntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.

26 minuten geleden
Natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, ziet ministerie

DEN HAAG (ANP) - De natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, schrijft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een notitie. "Het ecosysteem vertoont structurele tekenen van overbelasting." Onder meer door visserij, defensie-activiteiten en baggeren gaat de natuur steeds verder achteruit.

1 uur geleden
Omwonenden en milieuclubs eisen aanpak geluidsoverlast Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van Schiphol en drie milieuclubs eisen dat de overheid per direct optreedt tegen de 'herrie' van de luchthaven bij Lijnden en Uithoorn. Greenpeace meldt dat de groep een verzoek tot handhaving heeft ingediend bij de Inspectie Leefomgeving & Transport (ILT).

1 uur geleden
Twaalf jaar en tbs voor doden sekswerker in woning IJmuiden

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag de 38-jarige Sander K. in hoger beroep veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van de Oekraïense Arina Sasina (34). Tijdens een betaalde seksafspraak werd zij in de zomer van 2022 gewurgd door K. op de zolder van zijn woning in IJmuiden. Daarna sneed K. haar lichaam in stukken, met de bedoeling het weg te maken.

1 uur geleden
Bijna tachtig nieuwe wolven in Nederland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - De wolvenpopulatie in Nederland lijkt nog steeds toe te nemen. Vorig jaar zijn via DNA-onderzoek 131 verschillende wolven vastgesteld, waarvan er 79 'nieuw' zijn. Dat houdt in dat voor het eerst DNA van deze wolven in Nederland is aangetroffen. De cijfers staan in een rapportage van BIJ12, de organisatie die voor de provincies wolvenzaken regelt.

2 uur geleden
Aanpak van verwarde personen is te versnipperd, klaagt Kamer

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coördinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Inspectie: veiligheid azc Ter Apel verbeterd, maar blijft broos

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van het aanmeldcentrum in Ter Apel is vorig jaar verbeterd, maar blijft een punt van zorg. Dat stelt de Inspectie Justitie en Veiligheid in een evaluatie. Die vindt het positief dat de noodvoorzieningen niet zijn gebruikt, mensen niet meer in de recreatieruimte, wachtruimte of tijdelijke huisjes (Portakabins) slapen en dat het veiligheidsplan verder is uitgewerkt. Maar door het hoge aantal bewoners is de situatie "nog steeds kwetsbaar".

4 uur geleden