Ombudsmannen: schiet op met herstelregelingen toeslagenaffaire
DEN HAAG (ANP) - De aangekondigde herstelregelingen voor bij de toeslagenaffaire betrokken kinderen en ex-partners moeten er sneller komen. Ook moet er wat worden gedaan aan de grote achterstand bij het afhandelen van bezwaren van ouders tegen besluiten van de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT). Dat stellen de Nationale ombudsman en Kinderombudsman.
De regelingen die er moeten komen voor gedupeerde kinderen en ex-partners en de uitvoering daarvan, laten volgens de ombudsmannen lang op zich wachten, omdat een herstelwet eerst de noodzakelijke wettelijke basis zou moeten leveren. "Maar de verwachting is dat die wet pas eind dit jaar in werking kan treden. Dat duurt te lang."
Zo'n 95.000 kinderen zijn geschaad op meerdere terreinen die belangrijk zijn voor hun ontwikkeling, zeggen de ombudsmannen. "Langer wachten betekent uitstel van dit zo noodzakelijke herstel, dat tijdens een volwassen leven niet meer kan worden ingehaald." Ook de bijna 10.000 ex-partners voelen zich in de steek gelaten, aldus de belangenbehartigers. "Sommigen van hen kampen met hoge schulden. Het wachten brengt grote onzekerheid en spanningen met zich mee." Het zou voor hen oneerlijk voelen dat zij voorlopig geen compensatie van de UHT krijgen, terwijl hun exen al wel geld hebben ontvangen.
De Nationale ombudsman zegt daarnaast al lange tijd van ouders en advocaten klachten te krijgen over de bezwaarfase die ouders ingaan die het oneens zijn met besluiten van de UHT. Bij bijna zevenhonderd bezwaarschriften zou sprake zijn van overschrijding van de wettelijke termijn. Ouders die vervolgens hun dossier opvragen, zouden daarop jaren moeten wachten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
2 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
5 uur geleden