Ombudsmannen Koninkrijk willen praten met Rutte
DEN HAAG (ANP) - De ombudsmannen van Nederland, Sint-Maarten en Curaçao willen praten met premier Mark Rutte over de problemen in het Caribisch deel van het Koninkrijk. Met name de door Nederland gestelde eisen voor nieuwe steun in de coronacrisis baren de ombudsmannen zorgen. "De armoede is al groot en de coronacrisis heeft deze situatie schrijnender gemaakt. Vooral de verplichte verlaging van loonkosten voor overheidspersoneel zal onvermijdelijk meer lijden met zich meebrengen, vooral voor de meest kwetsbaren", schrijven de ombudsmannen in een brief aan de voorzitter van de Rijksministerraad.
Begin deze maand kwam Nederland niet tot een akkoord met de Caribische landen over een nieuwe coronalening. Nederland wil dat de eilanden hun economie op orde brengen, maar de Caribische landen willen hun autonomie niet opgeven. De bisschop van Willemstad heeft Rutte ook al gevraagd om in te grijpen in de patstelling die is ontstaan. "Het kan niet de bedoeling van de Koninkrijksregering zijn geweest om meer lijden te veroorzaken", vinden de ombudsmannen.
De ombudsmannen willen ook praten over het uitblijven van een effectieve aanpak van de schade die orkaan Irma in 2017 op Sint-Maarten heeft veroorzaakt. Andere zorgelijke punten zijn volgens hen de toegang tot schoon drinkwater voor kwetsbare groepen op Curaçao, de vluchtelingenstroom vanuit Venezuela en het feit dat Aruba nog steeds geen eigen ombudsman heeft.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
1 dag geleden