Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ombudsman: wetten voor jongeren met beperking te complex

Ombudsman: wetten voor jongeren met beperking te complex

DEN HAAG (ANP) - De wetten voor jongeren met een beperking zijn te ingewikkeld en zorgen ervoor dat zij hoog risico lopen langdurige financiële problemen te krijgen. Dat stelt Ombudsman Reinier van Zutphen in een onderzoeksrapport. Volgens de ombudsman ontbreekt het onder meer aan toekomstperspectief voor deze jongeren en zitten de regels hen in de weg.

Volgens de ombudsman gaat de overheid er nu van uit dat jongeren met een beperking zelfredzaam zijn zodra zij 18 jaar zijn geworden, mogelijk met behulp van hun omgeving. Van Zutphen stelt echter dat deze groep een te laag inkomen verdient om rond te komen en daardoor aangewezen is op de overheid. "Door alle regelingen bij elkaar worden jongeren steeds weer met hun beperking geconfronteerd", aldus van Zutphen. "Dat is niet eerlijk. Wetten en regels moeten jongeren helpen, niet in de weg zitten."

In zijn onderzoeksrapport concludeert de ombudsman dat zelfredzaamheid voor jongeren met een beperking "een illusie is". Dat komt volgens hem onder meer door "lastig te begrijpen wetten en regels, grote administratieve lasten doordat hulp uit het sociale netwerk wordt overschat". Ook is er weinig samenwerking tussen de instanties en zorgen de inflatie, hoge energieprijzen en krapte op de woningmarkt voor nog meer problemen.

De overheid en andere betrokken partijen moeten volgens van Zutphen meer doen om de situatie van jongeren met een beperking te verbeteren. De ombudsman roept alle partijen op "de knelpunten" aan te pakken en te zorgen voor "begrijpelijke informatie, persoonlijke begeleiding en financiële zekerheid. En jongeren te informeren over hun rechten en mogelijkheden. Werken moet bovendien van toegevoegde waarde zijn en niet leiden tot meer problemen."

Meer uit Binnenland

Geen gevaarlijke stoffen in auto Bilthoven, bewoners naar huis

BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.

3 uur geleden
Tientallen woningen in Bilthoven ontruimd om verdachte auto

BILTHOVEN (ANP) - De politie doet vrijdagavond aan de Melkweg in Bilthoven onderzoek naar een auto met daarin mogelijk gevaarlijke stoffen. Vanwege het onderzoek zijn zo'n 40 tot 45 woningen in de straat ontruimd. De politie meldt dat eerder op de avond twee verdachten zijn aangehouden die mogelijk betrokken zijn bij de zaak.

5 uur geleden
Motorrijder omgekomen bij ongeval op A2

UTRECHT (ANP) - Bij een ongeval op de A2 bij Utrecht is een motorrijder om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur in de buurt van de afslag Lage Weide. De parallelbaan richting Amsterdam was daarna enige tijd afgesloten.

5 uur geleden
365.000 reizigers kochten kortingspas voor de trein deze zomer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.

8 uur geleden
Ruim 100 boetes vanwege fatbikeverbod in Amsterdam en Enschede

ENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.

10 uur geleden
Drie jonge terrorismeverdachten twee weken langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.

14 uur geleden
Tata mag aangepaste installatie weer testen na te hoge uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.

16 uur geleden