Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ombudsman stelt demonstrant in het gelijk over klacht bij politie

Ombudsman stelt demonstrant in het gelijk over klacht bij politie

DEN HAAG (ANP) - Een man wiens persoonsgegevens honderden keren zijn opgezocht door de politie heeft daar gegrond een klacht over ingediend, stelt de Nationale Ombudsman. Dat de politie de klacht niet wil behandelen, heeft ze onvoldoende gemotiveerd.

De man kwam er door het opvragen van zijn overzicht uit de Basisregistratie Personen (BRP) in 2023 achter dat de politie op 107 verschillende dagen in totaal 350 keer zijn persoonsgegevens opzocht. Het ging om informatie als zijn adres, naam, burgerservicenummer en ook BRP-gegevens over zijn ouders en eventuele kinderen.

De man was aanwezig bij demonstraties. De politie verzocht ook om verstrekking van zijn BRP-gegevens op dagen dat hij niet bij demonstraties aanwezig was, maar daar slechts contact over had met de politie. "Dit komt op hem over als het criminaliseren van demonstranten", schrijft de ombudsman.

Eindoordeel

De politie liet de man schriftelijk weten zijn klacht niet in behandeling te nemen. De klacht gaat volgens de politie namelijk niet over "een concrete gedraging" van een politiemedewerker. Door de werking van het interne politiesysteem zou het zo zijn dat politiemedewerkers "niet opzettelijk" gegevens uit het BRP opvragen.

De man stapte in april 2023 naar de Nationale Ombudsman. Die verzocht de politie meerdere keren om de klacht alsnog te behandelen, maar de politie bleef dat weigeren. De ombudsman stelt na onderzoek dat de aangedragen reden van de politie om de klacht niet te behandelen, ongegrond is. Zo blijkt er wel sprake te zijn van "concrete gedragingen". Gegevens van de man zijn veelvuldig ingevuld in de politiesystemen.

In het eindoordeel stelt de ombudsman de man in het gelijk. Desondanks doet de ombudsman geen aanbeveling om zijn klacht alsnog volledig te behandelen. Die "heeft namelijk laten weten dat hij door alle gebeurtenissen zo wantrouwend is geworden dat hij niets meer met de politie te maken wil hebben", schrijft de ombudsman.

Meer uit Binnenland

Minder nieuwe studenten op universiteiten en hogescholen

DEN HAAG (ANP) - Minder mensen zijn begonnen aan een studie op een universiteit of een hogeschool. De instroom van zowel Nederlandse als buitenlandse studenten aan de universiteiten ligt dit collegejaar 3,5 procent lager dan vorig jaar. Het aantal nieuwkomers op de hbo's is met 1,8 procent gedaald.

1 uur geleden
78 aanhoudingen en 8 bussen vernield rond duel Utrecht-Porto

UTRECHT (ANP) - Supporters van FC Porto hebben vorige week rond de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht acht bussen vernield. In totaal zijn 78 voetbalsupporters aangehouden, van wie de meesten van (de harde kern van) FC Porto waren, meldt burgemeester Sharon Dijksma in een brief aan de gemeenteraad. De politie nam ongeveer 20 kilo aan vuurwerk in beslag.

9 uur geleden
Brabants dorp Moerdijk moet volgens eigen bestuur verdwijnen

MOERDIJK (ANP) - Het dorp Moerdijk in Noord-Brabant moet verdwijnen om plaats te maken voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats. Dat deelt het bestuur van de gelijknamige gemeente dinsdagavond mee op een publieke informatiebijeenkomst in dorpshuis de Ankerkuil.

10 uur geleden
Mogelijk ziekmakende bacterie in worst uit verschillende winkels

UTRECHT (ANP) - Meerdere supermarkten waarschuwen voor de mogelijke aanwezigheid van de E. coli-bacterie STEC in boerenmetworst. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Het advies is om de worst niet te eten.

12 uur geleden
Heel Holland Bakt en Boer Zoekt Vrouw komend jaar dagelijks op tv

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep komt volgend jaar met dagelijkse uitzendingen van een paar veelbekeken programma's, zoals Heel Holland Bakt, Boer Zoekt Vrouw en Hunted VIPS. Ze zijn om 21.30 uur op NPO 1 te zien. Dat laat de NPO weten na berichtgeving van het AD hierover.

13 uur geleden
Joe Jackson geeft volgend jaar vier optredens in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Britse singer-songwriter Joe Jackson geeft eind volgend jaar vier optredens in Nederland. De concerten zijn onderdeel van de nieuwe tour van Jackson, Hope and Fury 2026.

13 uur geleden
Brussel ziet Nederland als risicoland voor migratiedruk

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet Nederland als risicoland voor migratiedruk. Dat concludeert de Commissie op basis van het jaarlijkse Europese asiel- en migratieverslag. Het verslag kijkt naar de migratie naar de EU tussen juli 2024 en juni van dit jaar.

13 uur geleden