Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ombudsman Polen kritisch over homofobe uitspraken president

Ombudsman Polen kritisch over homofobe uitspraken president

WARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse ombudsman voor de mensenrechten heeft kritiek geuit op de discriminerende retoriek over seksuele minderheden in de campagne rond de komende Poolse presidentsverkiezingen. Daarmee reageert de ombudsman op president Andrzej Duda, die het pleiten voor gelijke rechten voor lhbt'ers een "ideologie" noemde, die volgens hem vergelijkbaar is met communistische indoctrinatie ten tijde van de Koude oorlog.

"Onder geen omstandigheid, ook niet een verkiezingscampagne, is het ontmenselijken van een groep in de maatschappij te rechtvaardigen", zei ombudsman Adam Bodnar maandag. Hij riep op te stoppen met taal die buitensluit of minachtend is.

Talrijke internationale media deden afgelopen dagen verslag van de homofobe uitspraken van de Poolse president. Duda, die wordt gesteund door de ultraconservatieve regeringspartij PiS (Recht en Rechtvaardigheid), zei daarop dat zijn woorden uit hun verband waren getrokken. Hoe zijn uitspraak over lhbt-rechten dan wel moest worden geïnterpreteerd, legde hij daarbij niet uit.

De rechten van seksuele minderheden zijn een prominent thema in aanloop van de presidentsverkiezingen in Polen op 28 juni. Duda's tegenstander, de Warschause burgemeester Rafal Trzaskowski van de liberaal-conservatieve Burgercoalitie, geldt als een voorvechter van lhbt-rechten in het zeer katholieke land.

Meer uit Buitenland

Macron stelt Genève voor als locatie overleg Poetin en Zelensky

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Zwitserse stad Genève voorgesteld als mogelijke locatie voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is nog niet bekend waar en wanneer de bijeenkomst moet plaatsvinden.

1 uur geleden
In Zweeds Lapland wordt historische kerk 5 kilometer verplaatst

KIRUNA (ANP/AFP) - In Zweeds Lapland wordt een architectonisch en historisch bijzonder kerkgebouw 5 kilometer verplaatst. De Lutherse kerk uit 1912 van vooral rood hout geldt als een van de mooiste van Zweden. De kerk staat in Kiruna, ruim 900 kilometer ten noorden van Stockholm.

1 uur geleden
Vorig jaar recordaantal hulpverleners gedood

NEW YORK (ANP) - Vorig jaar kwamen wereldwijd 383 hulpverleners om het leven, meldt VN-hulporganisatie OCHA. Nooit eerder was het aantal doden onder hulpverleners in een jaar tijd zo hoog. De zwaarste tol werd betaald in Gaza, waar 181 doden vielen, gevolgd door Soedan, waar 60 hulpverleners omkwamen.

3 uur geleden
Von der Leyen spreekt zich uit voor ontvoerde Oekraïense kinderen

WASHINGTON (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft zich op X uitgesproken voor de kinderen die tijdens de oorlog in Oekraïne zijn ontvoerd door Rusland. "Het menselijk lijden in deze oorlog moet stoppen", aldus Von der Leyen. Ze besprak de zaak maandag ook met de Amerikaanse president Donald Trump en bedankte hem voor zijn "inzet om alle kinderen te herenigen met hun geliefden".

4 uur geleden
Oekraïne stelt aankoop wapens voor 90 miljard van VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voorgesteld dat Oekraïne voor 90 miljard dollar (ruim 77 miljard euro) aan wapens van de Verenigde Staten koopt. Na afloop van een ontmoeting met president Donald Trump en Europese leiders zei Zelensky dat het om een voorstel gaat dat zou kunnen bijdragen aan de veiligheidsgaranties voor Oekraïne.

5 uur geleden
Finse president vraagt zich af of Poetin naar overleg komt

WASHINGTON (ANP) - De Finse president Alexander Stubb, die maandagavond in het Witte Huis bij het overleg over Oekraïne was, vraagt zich af of de Russische president Vladimir Poetin naar het voorgestelde gesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt. "We zullen zien of hij de moed heeft om op te komen dagen", aldus Stubb tegenover verslaggevers van onder meer de BBC.

5 uur geleden
Macron dreigt met hogere sancties voor Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron riep maandagavond op tot "hogere sancties voor Rusland als de onderhandelingen over Oekraïne mislukken". Macron was samen met zes andere Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

8 uur geleden