Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ombudsman onderzoekt wettelijke schuldsanering

Ombudsman onderzoekt wettelijke schuldsanering

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman wil weten of mensen met problematische schulden de weg naar de wettelijke schuldsanering kunnen vinden. Ook vraagt hij zich af of ze daarbij tegen problemen aanlopen. In een brief aan staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken) en minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) schrijft Reinier van Zutphen dat hij een onderzoek is begonnen, omdat hij regelmatig klachten erover krijgt.

Het aantal mensen met problematische schulden is al jaren hoog en daalt niet, stelt de ombudsman. Schuldenaars kunnen voor hulp in eerste instantie terecht bij de gemeente. Als ze er met de gemeente niet uitkomen, kunnen mensen bij de rechtbank een aanvraag doen voor wettelijke schuldsanering (Wsnp). Maar daarvoor melden zich steeds minder mensen aan.

Van Zutphen noemt dat zorgelijk. "De wettelijke schuldsanering is voor een grote groep mensen de laatste strohalm om uit de financiële ellende te komen. Daarom wil ik weten welke knelpunten er zijn in de toegang tot de wettelijke schuldsanering. En wat er gebeurt met mensen die daarvoor worden afgewezen." De ombudsman wil eind mei 2020 met een rapport komen.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

9 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

10 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

12 uur geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

13 uur geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

13 uur geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

13 uur geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

14 uur geleden