Ombudsman onderzoekt situatie asielzoekers in crisisnoodopvang
DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman en de Kinderombudsman gaan de situatie van asielzoekers in de crisisnoodopvang van gemeenten onderzoeken. De ombudsmannen zeggen al regelmatig aandacht te hebben gevraagd voor de "schrijnende situatie van gezinnen in een noodopvang". Toch zijn er nog geen verbeteringen te zien.
De reguliere asielzoekerscentra en de noodopvang van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zitten vol. Daarom komen asielzoekers in de crisisnoodopvang van gemeenten terecht. Die zijn echter ongeschikt om langer dan een week in te wonen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) trok donderdag aan de bel. Veel asielzoekers wonen inmiddels al maanden in de crisisnoodopvang. De locaties komen echter veel tekort en daardoor ontstaan risico's voor de gezondheid.
Ook de ombudsmannen horen veel klachten over de crisisnoodopvang. "Ondanks de inzet en betrokkenheid van vele partijen, lijkt er geen verbetering te komen in deze situatie. De problemen blijven bestaan en verergeren zelfs."
De Nationale ombudsman en de Kinderombudsman onderzoeken nu waarom het niet lukt om de crisisnoodopvang beter te maken.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
4 uur geleden