Ombudsman onderzoekt situatie asielzoekers in crisisnoodopvang
DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman en de Kinderombudsman gaan de situatie van asielzoekers in de crisisnoodopvang van gemeenten onderzoeken. De ombudsmannen zeggen al regelmatig aandacht te hebben gevraagd voor de "schrijnende situatie van gezinnen in een noodopvang". Toch zijn er nog geen verbeteringen te zien.
De reguliere asielzoekerscentra en de noodopvang van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zitten vol. Daarom komen asielzoekers in de crisisnoodopvang van gemeenten terecht. Die zijn echter ongeschikt om langer dan een week in te wonen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) trok donderdag aan de bel. Veel asielzoekers wonen inmiddels al maanden in de crisisnoodopvang. De locaties komen echter veel tekort en daardoor ontstaan risico's voor de gezondheid.
Ook de ombudsmannen horen veel klachten over de crisisnoodopvang. "Ondanks de inzet en betrokkenheid van vele partijen, lijkt er geen verbetering te komen in deze situatie. De problemen blijven bestaan en verergeren zelfs."
De Nationale ombudsman en de Kinderombudsman onderzoeken nu waarom het niet lukt om de crisisnoodopvang beter te maken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
12 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
16 uur geleden