Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ombudsman: journalist kreeg onterecht strafblad na arrestatie UMC

Ombudsman: journalist kreeg onterecht strafblad na arrestatie UMC

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman vindt dat Zembla-journalist Ton van der Ham in 2018 ten onrechte een strafblad heeft gekregen na zijn arrestatie in het UMC Utrecht. Dat twittert de onderzoeksjournalist woensdag in een bericht waarbij hij de uitspraak van de ombudsman deelt.

"Goed nieuws voor de journalistiek", schrijft Van der Ham. "@nat_ombudsman stelt na onderzoek vast dat ik onterecht een strafblad kreeg na mijn arrestatie in het UMC Utrecht. OM moet beslissing terugdraaien. Dit gebeurde in 2018." Van der Ham was die dag in het ziekenhuis voor een lezing van een terminaal zieke vrouw, Adrienne Cullen.

In het bijgevoegde persbericht van de Nationale ombudsman valt te lezen dat "een onderzoeksjournalist" na een lezing de spreker wilde interviewen. "Hij had daarover afspraken gemaakt met een voorlichter van dat centrum. Een beveiliger dacht dat de journalist zich niet aan de afspraken hield en gaf de man opdracht om te vertrekken. De journalist deed dat niet en werd aangehouden." De officier van justitie besloot hem niet te vervolgen, "maar vond dat de journalist zich wel schuldig had gemaakt aan lokaalvredebreuk."

Dat betekende dat hij een strafblad kreeg. Van der Ham verzocht eerst de officier van justitie een andere beslissing te nemen, maar omdat hij niet tevreden was met de reactie van het OM stapte hij naar de ombudsman. Die oordeelt dat het OM een andere 'sepotbeslissing' moet nemen.

Meer uit Binnenland

Jetten na lang diner met Trump: open, maar elkaar niet overtuigd

WASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.

2 uur geleden
Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

9 uur geleden
Vermiste Drontenaar mogelijk slachtoffer misdrijf na afspraak bos

DRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.

10 uur geleden
Station Roosendaal ontruimd om verdacht pakket, geen treinverkeer

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.

10 uur geleden
Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

14 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

15 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

15 uur geleden