Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ombudsman: fouillering op Schiphol moet beter

Ombudsman: fouillering op Schiphol moet beter

SCHIPHOL (ANP) - Reizigers op Schiphol moeten beter worden geïnformeerd over fouillering op de luchthaven, vindt de Nationale ombudsman. Ook de klachtenafhandeling verdient meer aandacht, is zijn conclusie na onderzoek.

Volgens ombudsman Reinier van Zutphen mogen reizigers die klachten indienen daarop ook een serieuze reactie verwachten. De Koninklijke Marechaussee (KMar) heeft daarbij een belangrijke rol als verantwoordelijke organisatie.

Hij stelt vast dat de veiligheidscontrole op luchthavens de afgelopen jaren is verscherpt door een toegenomen kans op terroristische aanslagen. De noodzakelijke fouilleringen aan het lichaam kunnen als ingrijpend worden ervaren en daarover wordt ook geklaagd. Reizigers moeten volgens hem worden gewezen op de mogelijkheid om in een afgesloten cabine te worden onderzocht.

Geen nader onderzoek

"Het kwam vaak voor dat er geen nader onderzoek naar de klachten werd gedaan en niet werd achterhaald wie de betrokken medewerker was", constateert de ombudsman. Daardoor werd volgens hem onvoldoende lering getrokken uit grieven.

Volgens hem zijn inmiddels verbeteringen doorgevoerd, zoals de aanstelling van een extra medewerker die bij de toegang van veiligheidscontroles fungeert als aanspreekpunt voor reizigers en medewerkers.

Meer uit Binnenland

Droogte in Nederland neemt toe na periode van regen

HOUTEN (ANP) - Het wordt na een periode met regenbuien weer droger in Nederland, meldt Weeronline. Vanaf donderdag valt er bijna geen regen en komt de zon vaker door, waardoor vooral in het zuiden van het land het neerslagtekort, een graadmeter voor de droogte, weer toeneemt.

1 uur geleden
Onderzoek: dierenleed door struisvogelveren in de modewereld

DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van struisvogelveren in de modewereld leidt tot leed bij struisvogels, stelt dierenbeschermingsorganisatie World Animal Protection na eigen onderzoek in samenwerking met Collective Fashion Justice, dat misstanden in de modewereld wil aanpakken. Onderzoekers van de organisaties hebben in Zuid-Afrika bewijsmateriaal vergaard bij drie commerciële struisvogelboerderijen.

3 uur geleden
AP waarschuwt voor filmen met camerabril

DEN HAAG (ANP) - Wie met een camerabril andere mensen filmt of fotografeert, mag die beelden meestal niet zomaar delen of publiceren. Daar waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) dinsdag voor. Ook mensen die toevallig herkenbaar in beeld komen, hebben recht op bescherming van hun privacy.

4 uur geleden
DJI-topman pleit voor meer gevangenissen met lichter regime

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om het cellentekort tegen te gaan, is niet voldoende. Dat zegt Wim Saris, directeur-generaal van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI), in het AD. Hij pleit in de krant voor meer penitentiaire instellingen met een lichter regime.

4 uur geleden
Hulpverlening brandweer niet in geding door inbraakgolf

DEN HAAG (ANP) - De hulpverlening van de brandweer is niet of nauwelijks in het geding gekomen door de recente inbraakgolf in brandweerkazernes verspreid door Nederland. Dat laten de veiligheidsregio's weten na een rondvraag van het ANP. Sinds begin dit jaar steeg het aantal inbraken in brandweerkazernes fors vergeleken met eerdere jaren. Daarbij werd redmateriaal gestolen, zoals knipscharen om mensen uit voertuigen te bevrijden.

4 uur geleden
Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

15 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

15 uur geleden