Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omar L. vanuit gevangenis Zutphen naar Vught overgebracht

Omar L. vanuit gevangenis Zutphen naar Vught overgebracht

VUGHT (ANP) - De advocaat van Omar L. bevestigt dat zijn cliënt is overgeplaatst van de gevangenis in Zutphen naar de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Dat zegt raadsman Sander Janssen op Twitter. Bij de gevangenis in Zutphen is zondag een ontsnappingspoging verijdeld. Vermoedelijk was L. de beoogde gevangene voor de geplande uitbraak, waarvoor vier mannen zijn aangehouden.

"Hoewel ook voor mij nog onduidelijk is wat er nu wel of niet vandaag in Zutphen is gebeurd kan ik bevestigen dat cliënt Omar L. is overgebracht naar de PI Vught. Meer mededelingen kan en wil ik op dit moment niet doen", schrijft de advocaat. L. is in juni vorig jaar veroordeeld tot levenslang voor betrokkenheid bij twee liquidaties en drie pogingen daartoe.

Op het terrein van de gevangenis stond zondag rond 10.50 uur een busje in brand. De politie meldde dat het erop lijkt dat er een georganiseerde uitbraakpoging is gedaan. Meerdere personen probeerden de gevangenis in te komen, vermoedelijk om iemand te bevrijden.

Verdacht voertuig

In de zoektocht naar de daders kreeg de politie een verdacht voertuig in het oog en werd de achtervolging ingezet. Het voertuig stopte volgens een politiewoordvoerder een paar keer, waaronder in Zevenaar, waar een man uitstapte. Die werd aangehouden. De achtervolging eindigde op de N813 bij Wehl, waar de andere drie mannen zijn opgepakt. Bij de arrestatie werd een waarschuwingsschot gelost, aldus de politie.

De betrokkenheid van het viertal bij de vermoedelijke uitbraakpoging wordt nog onderzocht. Het gebied bij de gevangenis werd ruim afgezet door bewapende agenten.

Liquidaties

Omar L. werd eind juni vorig jaar veroordeeld. Het hoger beroep in deze zaak loopt nog. L. wordt gezien als het brein achter de liquidaties. De dubbele liquidatie in de Amsterdamse Staatsliedenbuurt, eind 2012, zou de katalysator voor het geweld van L. en de zijnen zijn geweest. De broer van L. was toen een van de doden. Hij werd samen met onderwereldbekende Benaouf A. onder vuur genomen, waarbij Benaouf wist te ontkomen.

In oktober 2017 werd een vergeefse poging gedaan om A. te bevrijden met een gekaapte helikopter.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Venlo geschokt door dood meisje in Blerick

VENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."

1 uur geleden
NVWA: gevaarlijke stoffen in meerdere libidoverhogende middelen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.

2 uur geleden
Drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.

2 uur geleden
Energiebedrijven steunen energiemaatregelen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.

2 uur geleden
Transportsector ontevreden over steunpakket kabinet

ZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).

2 uur geleden
Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

6 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

10 uur geleden