Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oma doodgeschoten Franse tiener roept na rellen op tot kalmte

Oma doodgeschoten Franse tiener roept na rellen op tot kalmte

PARIJS (ANP/AFP) - De grootmoeder van de 17-jarige Nahel, de tiener die dinsdag werd doodgeschoten bij een verkeerscontrole in de Parijse voorstad Nanterre, heeft opgeroepen tot kalmte. "Tegen de relschoppers zeg ik: stop", zei grootmoeder Nadia zondag op de Franse tv-zender BFMTV. "Ze moeten geen ruiten breken of scholen en bussen beschadigen. Want het zijn de moeders die de bus nemen."

De tiener van Algerijnse afkomst werd neergeschoten door een politieagent toen hij probeerde weg te rijden bij een verkeerscontrole. Dat leidde tot hevige onlusten in verschillende Franse steden, vooral 's nachts. De veelal jonge betogers beschuldigen de politie van racisme. De gemiddelde leeftijd van de vele honderden arrestanten is 17, zei minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin vrijdag.

Grootmoeder Nadia toonde wel begrip voor de woede van de betogers. "We willen dat deze jongeren met rust gelaten worden (door de politie)", zei ze. "Nahel is dood. Mijn dochter had maar één kind, nu heeft ze geen leven meer. Zo hebben ze ervoor gezorgd dat ik mijn dochter en mijn kleinzoon verloor."

Geschokt

Nadia zei "geschokt" te zijn door de geldinzamelingsactie die online is opgezet ten gunste van de 38-jarige politieagent die het fatale schot op haar kleinkind loste en die daar nu om vervolgd wordt door justitie. Met de inzamelingsactie is tot zondagmiddag al 545.000 euro opgehaald. "Hij had hem ook in een been of arm kunnen schieten. Deze man moet boeten, net als de mensen die nu de wet overtreden en politieagenten in elkaar slaan."

De Franse president Emmanuel Macron zou dit weekend een staatsbezoek brengen aan Duitsland, maar heeft dat vanwege de onrust in zijn land afgezegd. Net als op de twee voorgaande dagen zijn 45.000 politieagenten en gendarmes gemobiliseerd om in de nacht van zondag op maandag eventuele rellen te bedwingen, meldt minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin.

Meer uit Buitenland

Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

31 minuten geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

34 minuten geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

46 minuten geleden
EU na dreigement Trump: samenwerking met Canada is niet vijandig

STRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.

49 minuten geleden
Australië scherpt visumbeleid voor studenten en backpackers aan

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.

1 uur geleden
Oekraïense aanval beschadigt olieraffinaderij Russische Jaroslavl

JAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.

2 uur geleden
WMO waarschuwt voor grillig watersysteem met opdrogende reserves

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.

4 uur geleden