OM zegt niets over samenwerking Sierra Leone om Bolle Jos
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil niets zeggen over wat wordt ondernomen om drugscrimineel Jos Leijdekkers, beter bekend als 'Bolle Jos', naar Nederland te krijgen. De politie van Sierra Leone is bereid om samen te werken met de Nederlandse overheid en internationale politiediensten in de zaak, zo bleek zondag.
Over een eventuele samenwerking met het West-Afrikaanse land wil het OM maandag niets kwijt. Ook over wat verder wordt gedaan om de crimineel op te sporen gaat het OM nu niets vertellen, aldus een woordvoerder.
Vrijdag werd bekend dat het OM en de politie al een halfjaar wisten dat de voortvluchtige Leijdekkers in Sierra Leone verblijft. De 33-jarige Brabander is veroordeeld tot 24 jaar cel voor meerdere drugstransporten en het geven van een moordopdracht. Het OM heeft een beloning van 200.000 euro uitgeloofd voor de gever van de tip die leidt tot de aanhouding van Bolle Jos.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
1 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
22 uur geleden