OM zegt niets over samenwerking Sierra Leone om Bolle Jos
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil niets zeggen over wat wordt ondernomen om drugscrimineel Jos Leijdekkers, beter bekend als 'Bolle Jos', naar Nederland te krijgen. De politie van Sierra Leone is bereid om samen te werken met de Nederlandse overheid en internationale politiediensten in de zaak, zo bleek zondag.
Over een eventuele samenwerking met het West-Afrikaanse land wil het OM maandag niets kwijt. Ook over wat verder wordt gedaan om de crimineel op te sporen gaat het OM nu niets vertellen, aldus een woordvoerder.
Vrijdag werd bekend dat het OM en de politie al een halfjaar wisten dat de voortvluchtige Leijdekkers in Sierra Leone verblijft. De 33-jarige Brabander is veroordeeld tot 24 jaar cel voor meerdere drugstransporten en het geven van een moordopdracht. Het OM heeft een beloning van 200.000 euro uitgeloofd voor de gever van de tip die leidt tot de aanhouding van Bolle Jos.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
20 uur geleden