Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM wil vrijspraak voor moord op crimineel John Mieremet

OM wil vrijspraak voor moord op crimineel John Mieremet

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdagmiddag voor de rechtbank in Amsterdam zonder inhoudelijke behandeling vrijspraak gevraagd voor Ali N. in de zaak rond de moord op crimineel John Mieremet. Justitie heeft de Alkmaarder (39) jarenlang op de korrel gehad, maar "ondanks stevige verdenkingen" het bewijs niet rondgekregen, aldus de aanklager. De rechtbank vond zichzelf "niet voldoende geïnformeerd" om uitspraak te doen. De zaak wordt daarom later alsnog inhoudelijk behandeld.

Mieremet werd op 2 november 2005 in de Thaise badplaats Pattaya doodgeschoten. De destijds 21-jarige N. was rond de moord enkele dagen in Thailand, naar eigen zeggen voor een seksreisje. Hij heeft betrokkenheid bij de moord altijd ontkend. Mieremet (45) deed zaken in Thailand en werd in zijn kantoortje verrast door een man met een motorhelm, die in het Engels vroeg of hij Johnny was. Wie de schutter was, is nooit vastgesteld.

Het OM verdenkt N. ervan te hebben behoord tot een Alkmaars 'moordcommando' dat liquidaties organiseerde in opdracht van het criminele driemanschap Willem Holleeder, Dino Soerel en Stanley Hillis. De groep is ook lang gelinkt aan de moord op de malafide vastgoedbaas Willem Endstra in 2004. In die zaak sprak het gerechtshof N. en twee medeverdachten een jaar geleden vrij.

Geseponeerd

De overwegingen van het gerechtshof in die zaak zijn belangrijk geweest in de beslissing van het OM vrijspraak voor N. in de zaak-Mieremet te vragen, stelde de officier van justitie dinsdagmiddag.

De recherche heeft "opmerkelijke reisbewegingen, contacten en telefoontjes" van N. geregistreerd, zei hij. "Maar bij elkaar is het te weinig om het oogmerk op moord vast te stellen." Volgens hem had de zaak eigenlijk moeten worden geseponeerd, net als bij vier medeverdachten is gebeurd. "Maar omdat hij al was aangebracht bij de rechtbank, is vrijspraak vragen de enige oplossing."

'Zwaar misdrijf'

In de aanloop naar dinsdag hadden OM en de verdediging van N. daarover al contact gehad. Ook de rechtbank was geïnformeerd. Maar die "worstelde" met de situatie, zei de voorzitter. "We zijn in een moeilijke positie geplaatst. Deze zaak gaat over een zwaar misdrijf en vraagt een weloverwogen oordeel. Dat kunnen we zo niet geven. We gaan deze zaak daarom toch behandelen."

N. reageerde verbolgen. "Ik stoor me hieraan", zei hij. "Eerst zat het OM me dwars, nu de rechtbank. Ik wil verder met mijn leven."

Het is niet bekend wanneer zijn zaak verdergaat.

Meer uit Binnenland

OM: Stint-ondernemers manipuleerden Duits onderzoeksrapport

DEN BOSCH (ANP) - De Stint-ondernemers hebben na het dodelijke ongeluk met een Stint in 2018 een Duits keuringsrapport "op een kwalijke manier gemanipuleerd". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch. "Dit zegt veel over het manipulatieve en onbetrouwbare karakter van de verdachten", zei de aanklager.

24 minuten geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel zakt tot onder limiet

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.

48 minuten geleden
Nog vijf demonstranten vast na protest bij Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.

48 minuten geleden
KLM mijdt luchtruim Curaçao niet na bijna-ongelukken

SCHIPHOL (ANP) - KLM blijft naar Curaçao vliegen, nadat er afgelopen weekend meldingen waren geweest van bijna-ongelukken in het luchtruim van het eiland. Wel houdt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij de situatie nauw in de gaten en is er contact met de relevante autoriteiten, stelt het bedrijf in een verklaring.

57 minuten geleden
OM begonnen aan acht uur durend betoog in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.

1 uur geleden
Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

4 uur geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

10 uur geleden