OM wil vrijspraak voor Herman Brusselmans in zaak rond column
GENT (ANP/BELGA) - Auteur Herman Brusselmans moet worden vrijgesproken in de zaak rond zijn column over de oorlog in Gaza. Dat heeft het Openbaar Ministerie dinsdag verzocht aan de rechtbank in Gent.
Aanleiding is Brusselmans' column in het Vlaamse blad Humo, waarin hij over de oorlog in Gaza schreef dat hij "iedere Jood die hij tegenkomt een puntig mes door de keel wil rammen".
Het Openbaar Ministerie ziet "geen schromelijke minimalisering van de Holocaust", sprak de openbaar aanklager dinsdag in de rechtbank. "We kunnen allemaal een mening hebben of ze smaakvol of kwaliteitsvol zijn, maar ik zie ook geen manifeste wil om aan te zetten tot haat."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
1 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
2 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
5 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
5 uur geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
6 uur geleden