OM wil voetballer Quincy Promes vervolgen voor steekpartij
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Amsterdam wil voetballer Quincy Promes strafrechtelijk vervolgen voor zijn betrokkenheid bij een steekpartij in Abcoude, in juli vorig jaar. Het OM heeft dat vrijdag desgevraagd gemeld. Promes (29) zou een neef in diens knie hebben gestoken.
De neef deed pas in november aangifte. In december werd oud-Ajacied en international Promes gearresteerd. Hij zat enkele dagen in de cel. Hij ontkent en heeft eerder via zijn advocaat laten weten dat hij niet ter plaatse was. Het vermoedelijke slachtoffer liep ernstig letsel op.
De politie rondde het onderzoek in mei af en stuurde het dossier door naar het OM in Amsterdam. Dat heeft na bestudering daarvan geleid tot de "voorgenomen beslissing" om tot vervolging over te gaan. Er is nog geen definitieve aanklacht. Deze wordt pas opgesteld als de advocaat van Promes, Gerard Spong, onderzoekswensen heeft ingediend. Mochten die onderzoekswensen leiden tot nadere onderzoekshandelingen, dan zullen die eerst worden uitgevoerd voordat het OM een definitieve beslissing neemt.
Familiefeest
Het incident zou zich hebben voorgedaan aan het eind van een familiefeest. Vorige maand zei de neef in De Telegraaf dat de aanvankelijk goede stemming omsloeg en dat hij Promes plotseling op zich zag afstormen. Hij denkt dat erger is voorkomen doordat hij achterover viel. Daardoor werd hij naar eigen zeggen niet in zijn bovenlichaam maar in zijn knie geraakt.
Het slachtoffer heeft in een civiele procedure beslag laten leggen op een huis van de eerder dit jaar bij Ajax vertrokken aanvaller. Dat is gedaan als zekerheidstelling voor een op handen zijnde schadeclaim.
Selectie
Promes voetbalde tot februari van dit jaar bij Ajax. De Amsterdammers verkochten de aanvaller voor minimaal 8,5 miljoen euro aan Spartak Moskou, waar hij van 2014 tot 2018 ook al speelde. Dat bedrag kan oplopen tot 11 miljoen euro, door afgesproken bonussen.
De inmiddels opgestapte bondscoach Frank de Boer besloot ondanks de perikelen Promes toch op te nemen in zijn selectie voor het EK. De eerste groepswedstrijd tegen Oekraïne (3-2) zat Promes op de tribune en het tweede pouleduel met Oostenrijk (2-0) bekeek hij vanaf de reservebank. De laatste twee wedstrijden van Oranje op het EK kwam Promes wel in actie. In de laatste groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië (3-0) viel de Amsterdammer in de 66e minuut in. Toen Matthijs de Ligt in de achtste finale in Boedapest tegen Tsjechië in de 55e minuut een rode kaart kreeg voor hands, besloot De Boer aanvaller Donyell Malen naar de kant te halen en Promes voor hem in de ploeg te brengen. Oranje verloor met 2-0 en werd uitgeschakeld.
Lopend onderzoek
De wedstrijd tegen Tsjechië betekende voor Promes zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal.
"De KNVB doet in deze privézaak geen mededelingen, zeker ook omdat de zaak nog in onderzoek is", meldt een woordvoerder van de voetbalbond.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
16 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
18 uur geleden