OM wil tbs en 12 jaar cel voor verkrachting vrouw van 70
ZWOLLE (ANP) - Tegen een 39-jarige man uit Zwolle is maandag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Dave S. wordt verdacht van het verkrachten en een poging tot het doden van een 70-jarige vrouw in zijn woonplaats.
"Als een roofdier grijpt hij zijn prooi, legt zijn handen om haar keel en sleurt haar de bosjes in", zei de officier van justitie in de rechtszaal in Zwolle. Het slachtoffer wordt op 2 april 2023 's ochtends tegen zeven uur in de bosjes gevonden. De 70-jarige vrouw is gewond, onderkoeld en slecht aanspreekbaar als ze door een voorbijganger wordt gevonden. In het ziekenhuis blijken twee van haar ribben gebroken. Ook blijkt daar dat ze seksueel is misbruikt. Hoewel ze bij de vondst haar spijkerbroek aan had, ontbrak haar onderbroek.
Als de politie beelden van bewakingscamera's in de buurt bekijkt, herkent een agent Dave S. Bij een huiszoeking wordt bij hem op zolder de onderbroek van het slachtoffer gevonden.
Controle
De man bekende vrij snel dat hij de vrouw aanviel en haar keel dichtkneep. "Ik wilde weten hoe het zou zijn als ik controle heb over iemands bewustzijn", verklaarde hij tegen de rechters. Hij ontkende de verkrachting. Nadat de vrouw het bewustzijn had verloren, liep hij weg, zei hij. Daarna keerde de man met zijn bestelbus terug. De officier vroeg of hij van plan was haar lichaam op te halen en dat elders te dumpen. S. ontkende dat.
Ook wordt Dave S. verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Zo wist hij volgens het OM een meisje van 11 in een chat zo ver te krijgen naaktfoto's van zichzelf op te sturen. Tussen de afbeeldingen zaten ook plaatjes van baby's die misbruikt werden. Hij werd in 2014 ook al veroordeeld voor het bezit van kinderporno.
Eerdere veroordelingen
Het slachtoffer kan de aanval nog altijd niet verwerken. "Wie zou je volgende slachtoffer zijn geweest? Een oude dame, een jonge vrouw of een weerloos meisje?" vroeg ze zich af. De advocaat van S. zag geen bewijs voor de verkrachting. De onderbroek die op zolder van S. lag, was niet van het slachtoffer, want hier zat haar DNA-materiaal niet op.
Dave S. is eerder veroordeeld voor zedenfeiten. Daarnaast kreeg hij in juli 2014 1,5 jaar cel opgelegd voor het dumpen van het lichaam van een 27-jarige vrouw in de gracht in Zwolle. De vrouw overleed in zijn appartement aan een overdosis drugs.
De uitspraak volgt op 19 februari.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
13 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
14 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
15 uur geleden