Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM wil tbs en 12 jaar cel voor verkrachting vrouw van 70

OM wil tbs en 12 jaar cel voor verkrachting vrouw van 70

ZWOLLE (ANP) - Tegen een 39-jarige man uit Zwolle is maandag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Dave S. wordt verdacht van het verkrachten en een poging tot het doden van een 70-jarige vrouw in zijn woonplaats.

"Als een roofdier grijpt hij zijn prooi, legt zijn handen om haar keel en sleurt haar de bosjes in", zei de officier van justitie in de rechtszaal in Zwolle. Het slachtoffer wordt op 2 april 2023 's ochtends tegen zeven uur in de bosjes gevonden. De 70-jarige vrouw is gewond, onderkoeld en slecht aanspreekbaar als ze door een voorbijganger wordt gevonden. In het ziekenhuis blijken twee van haar ribben gebroken. Ook blijkt daar dat ze seksueel is misbruikt. Hoewel ze bij de vondst haar spijkerbroek aan had, ontbrak haar onderbroek.

Als de politie beelden van bewakingscamera's in de buurt bekijkt, herkent een agent Dave S. Bij een huiszoeking wordt bij hem op zolder de onderbroek van het slachtoffer gevonden.

Controle

De man bekende vrij snel dat hij de vrouw aanviel en haar keel dichtkneep. "Ik wilde weten hoe het zou zijn als ik controle heb over iemands bewustzijn", verklaarde hij tegen de rechters. Hij ontkende de verkrachting. Nadat de vrouw het bewustzijn had verloren, liep hij weg, zei hij. Daarna keerde de man met zijn bestelbus terug. De officier vroeg of hij van plan was haar lichaam op te halen en dat elders te dumpen. S. ontkende dat.

Ook wordt Dave S. verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Zo wist hij volgens het OM een meisje van 11 in een chat zo ver te krijgen naaktfoto's van zichzelf op te sturen. Tussen de afbeeldingen zaten ook plaatjes van baby's die misbruikt werden. Hij werd in 2014 ook al veroordeeld voor het bezit van kinderporno.

Eerdere veroordelingen

Het slachtoffer kan de aanval nog altijd niet verwerken. "Wie zou je volgende slachtoffer zijn geweest? Een oude dame, een jonge vrouw of een weerloos meisje?" vroeg ze zich af. De advocaat van S. zag geen bewijs voor de verkrachting. De onderbroek die op zolder van S. lag, was niet van het slachtoffer, want hier zat haar DNA-materiaal niet op.

Dave S. is eerder veroordeeld voor zedenfeiten. Daarnaast kreeg hij in juli 2014 1,5 jaar cel opgelegd voor het dumpen van het lichaam van een 27-jarige vrouw in de gracht in Zwolle. De vrouw overleed in zijn appartement aan een overdosis drugs.

De uitspraak volgt op 19 februari.

Meer uit Binnenland

Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.

1 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

2 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

5 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

5 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

5 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

6 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

6 uur geleden