OM wil politiemol Mark M. plukken voor bijna 76.000 euro
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil bijna 76.000 euro van politiemol Mark M. uit Weert. Zo veel geld verdiende hij volgens justitie door als politieagent geheime informatie te verkopen aan criminelen.
Dat zei de officier van justitie vrijdag bij de rechtbank Den Bosch waar de zaak dient. M. stelt dat hij het geld leende. Justitie ziet echter vervalste leenovereenkomsten. Mark M. kreeg in februari 2018 vijf jaar cel vanwege het schenden van zijn ambtsgeheim, computervredebreuk, corruptie, deelname aan een criminele organisatie en witwassen.
M. meldde zich na zijn veroordeling bij de politie, maar door een fout bij justitie kwam hij al snel weer vrij. Sindsdien is hij op vrije voeten. Hij was vrijdag ook niet bij de rechtbank. Mogelijk zit hij in Oekraïne, waar hij vlak voor het vonnis ging wonen met zijn vrouw. Het hoger beroep in de strafzaak is in april.
Het duurt ook nog maanden voor de rechtbank uitspraak doet over het te plukken bedrag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
1 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
4 uur geleden