Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM wil klimhal en twee directeuren vervolgen voor dood jongetje

OM wil klimhal en twee directeuren vervolgen voor dood jongetje

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil Klimmuur Amsterdam BV en twee directeuren vervolgen voor het ongeluk waarbij een 11-jarige jongen dodelijk verongelukte. Het OM concludeert na onderzoek dat zij verwijtbaar hebben gehandeld en verantwoordelijk zijn voor de dood van het jongetje.

Het slachtoffer viel vorig jaar november naar beneden tijdens een kinderfeestje in de klimhal bij Amsterdam Centraal. Hij werd gereanimeerd en overgebracht naar een ziekenhuis. Daar overleed hij aan zijn verwondingen.

Het OM verdenkt het bedrijf en de twee directeuren van dood door schuld. Toen het ongeluk gebeurde waren er geen duidelijke regels binnen het bedrijf over toezicht op niet-zelfstandige klimmers. Klimmuur Amsterdam BV heeft volgens het OM onder meer "onvoorzichtig, onachtzaam en nalatig gehandeld door kinderen in een potentieel levensgevaarlijke situatie te brengen, zonder een permanente partnercheck door een instructeur".

Onderzoekswensen

Het bedrijf en de directeuren mogen nu onderzoekswensen indienen bij de rechter-commissaris, bij wie de zaak nu ligt. Daarna zal het OM een definitief besluit nemen over de vervolging.

Vier medewerkers die werden verhoord als verdachten worden niet vervolgd, omdat zij zich aan het toen geldende beleid van de klimmuur hielden.

Meer uit Binnenland

Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

3 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

3 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

12 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

16 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

17 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

21 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

1 dag geleden