Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM wil klimhal en twee directeuren vervolgen voor dood jongetje

OM wil klimhal en twee directeuren vervolgen voor dood jongetje

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil Klimmuur Amsterdam BV en twee directeuren vervolgen voor het ongeluk waarbij een 11-jarige jongen dodelijk verongelukte. Het OM concludeert na onderzoek dat zij verwijtbaar hebben gehandeld en verantwoordelijk zijn voor de dood van het jongetje.

Het slachtoffer viel vorig jaar november naar beneden tijdens een kinderfeestje in de klimhal bij Amsterdam Centraal. Hij werd gereanimeerd en overgebracht naar een ziekenhuis. Daar overleed hij aan zijn verwondingen.

Het OM verdenkt het bedrijf en de twee directeuren van dood door schuld. Toen het ongeluk gebeurde waren er geen duidelijke regels binnen het bedrijf over toezicht op niet-zelfstandige klimmers. Klimmuur Amsterdam BV heeft volgens het OM onder meer "onvoorzichtig, onachtzaam en nalatig gehandeld door kinderen in een potentieel levensgevaarlijke situatie te brengen, zonder een permanente partnercheck door een instructeur".

Onderzoekswensen

Het bedrijf en de directeuren mogen nu onderzoekswensen indienen bij de rechter-commissaris, bij wie de zaak nu ligt. Daarna zal het OM een definitief besluit nemen over de vervolging.

Vier medewerkers die werden verhoord als verdachten worden niet vervolgd, omdat zij zich aan het toen geldende beleid van de klimmuur hielden.

Meer uit Binnenland

Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

3 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

4 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

4 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

4 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

6 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

7 uur geleden
FNV ook niet eens met 'verzachting' van ingrepen in AOW

UTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.

7 uur geleden