Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM wil klimhal en twee directeuren vervolgen voor dood jongetje

OM wil klimhal en twee directeuren vervolgen voor dood jongetje

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil Klimmuur Amsterdam BV en twee directeuren vervolgen voor het ongeluk waarbij een 11-jarige jongen dodelijk verongelukte. Het OM concludeert na onderzoek dat zij verwijtbaar hebben gehandeld en verantwoordelijk zijn voor de dood van het jongetje.

Het slachtoffer viel vorig jaar november naar beneden tijdens een kinderfeestje in de klimhal bij Amsterdam Centraal. Hij werd gereanimeerd en overgebracht naar een ziekenhuis. Daar overleed hij aan zijn verwondingen.

Het OM verdenkt het bedrijf en de twee directeuren van dood door schuld. Toen het ongeluk gebeurde waren er geen duidelijke regels binnen het bedrijf over toezicht op niet-zelfstandige klimmers. Klimmuur Amsterdam BV heeft volgens het OM onder meer "onvoorzichtig, onachtzaam en nalatig gehandeld door kinderen in een potentieel levensgevaarlijke situatie te brengen, zonder een permanente partnercheck door een instructeur".

Onderzoekswensen

Het bedrijf en de directeuren mogen nu onderzoekswensen indienen bij de rechter-commissaris, bij wie de zaak nu ligt. Daarna zal het OM een definitief besluit nemen over de vervolging.

Vier medewerkers die werden verhoord als verdachten worden niet vervolgd, omdat zij zich aan het toen geldende beleid van de klimmuur hielden.

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

5 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

7 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

9 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

10 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

10 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

12 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

12 uur geleden