Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM wil dat 4 jongeren voor fatale mishandeling vastblijven

OM wil dat 4 jongeren voor fatale mishandeling vastblijven

ARNHEM (ANP) - In de zaak van de fatale mishandeling van een 73-jarige Arnhemmer zitten nog vier voornamelijk minderjarige verdachten vast. Het OM wil dat ze langer in voorarrest blijven en zal daar donderdag om vragen bij de raadkamer van de rechtbank in Arnhem.

Het slachtoffer werd woensdagavond 28 oktober belaagd in de Spijkerstraat in Arnhem. Hij overleed enkele uren daarna aan zijn verwondingen.

In totaal heeft de politie acht aanhoudingen verricht. Zeven personen zijn nog verdachte en vier zitten nog vast, meldt het OM woensdag. De vier die nog vastzitten zijn twee minderjarigen uit Arnhem, naast een minderjarige uit Rozendaal en een 18-jarige Rozendaler.

Aanleiding onbekend

Het is niet bekend wat de aanleiding was om de Arnhemmer van zijn fiets te slaan. Over de toedracht van de mishandeling wil het OM verder niets kwijt. "De verdachten in deze zaak zijn voornamelijk minderjarigen. Het OM is terughoudend als het gaat om onderzoeken waarin minderjarigen betrokken zijn. Daarnaast is het onderzoek nog niet afgerond", meldt het OM op Twitter.

Het slachtoffer werd zaterdag herdacht door tientallen mensen in het Spijkerkwartier. Ook burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem was aanwezig bij de herdenking. "Arnhem is diep geraakt door het afschuwelijke misdrijf", zei de burgemeester.

Meer uit Binnenland

Enkele advocaten willen Ridouan Taghi wel verdedigen

AMSTERDAM (ANP) - Bij het landelijk dekenberaad hebben zich "enkele strafrechtadvocaten" gemeld die de verdediging van topcrimineel Ridouan Taghi op zich willen nemen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad.

15 minuten geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen afschot van wolf Bram

MAARN (ANP) - In Maarn (Utrecht) hebben enkele tientallen mensen gedemonstreerd voor het welzijn van wolf GW3237m, ook wel wolf Bram genoemd. Vorige maand bepaalde een rechter dat deze wolf mag worden afgeschoten, nadat hij in mei tot twee keer toe een wandelaarster in haar been had gebeten.

3 uur geleden
StukTV biedt excuses aan na ongeluk met confettikanon

DROUWENERMOND (ANP) - StukTV heeft excuses aangeboden voor het ongeluk zaterdagavond op festival Boerenrock. Een bezoeker raakte lichtgewond toen een confettikanon ontplofte tijdens het optreden van de mannen van StukTV.

5 uur geleden
Poppenkast op de Dam uitgeroepen tot Cultureel Erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - Met een ceremoniƫle handeling is de poppenkast op de Dam, met Jan Klaassen en Katrijn, zondag officieel bestempeld tot Nederlands Cultureel Erfgoed. De Amsterdamse erfgoedwethouder Alexander Scholtes overhandigde de bijbehorende oorkonde aan drie generaties poppenkastspelers van de Dam: de vroegere speler Wim Kerkhove, de huidige speler Egon Adel en de toekomstige speler Jimi de Jongh.

6 uur geleden
Defensie stuurt helikopters naar Spanje voor brandbestrijding

DEN HAAG (ANP) - Nederland levert op verzoek van Spanje twee helikopters om te helpen bij de bestrijding van de natuurbranden. De inzet met zestig Nederlandse militairen begint naar verwachting dinsdag en duurt volgens planning tot 1 september.

6 uur geleden
Laatste weken augustus vrij warm en wisselvallig

HOUTEN (ANP) - Het wordt in de laatste twee weken van augustus nog vrij warm zomerweer, meldt Weeronline. Wel zal het geleidelijk wisselvalliger zijn en komt het vaker tot regen of buien.

12 uur geleden
65-plussers vertrouwen sleutel vaker toe aan buren bij vakantie

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de Nederlanders vertrouwt hun huissleutels aan de buren toe tijdens de vakantie. 65-plussers vertrouwen hun buren meer dan jongeren en mensen in stedelijke gebieden zijn minder geneigd hun buren de sleutel te geven dan bewoners van het platteland, zo blijkt uit onderzoek van het CBS, onder 180.000 mensen van vijftien jaar en ouder.

12 uur geleden