OM wil alle verdachten zaak-Caloh Wagoh in de cel houden
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat alle verdachten in het liquidatieproces rond motorclub Caloh Wagoh in de cel blijven. Dat zei de officier van justitie woensdag aan het begin van de voorbereidende zitting in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol, bij wijze van voorschot op de toelichting op de stand van het omvangrijke onderzoek. De veertien verdachten staan terecht op verdenking van betrokkenheid van onder meer een reeks liquidaties.
De zitting tegen de veertien mannen is verdeeld over twee dagen. Woensdag bespreekt de rechtbank de zaak tegen acht verdachten, onder wie hoofdverdachte Delano R., medeoprichter van Caloh Wagoh. Hij is niet in de rechtszaal verschenen en laat zich vertegenwoordigen door zijn advocaat.
Volgens het OM is het onderzoek, Eris genoemd, nog in volle gang. De inhoudelijke behandeling van de zaak wordt pas in 2021 verwacht.
Evenals in het andere grote liquidatieproces, Marengo, beschikt justitie in Eris over een kroongetuige. Ook wordt een enorme hoeveelheid ontsleutelde communicatie tussen de diverse verdachten onderzocht en als bewijs gebruikt.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
3 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
8 uur geleden