Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM wil 5 jaar cel voor oud-voetballer die vliegramp overleefde

OM wil 5 jaar cel voor oud-voetballer die vliegramp overleefde

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Den Bosch vijf jaar celstraf en een boete van 20.000 euro geëist tegen voormalig profvoetballer Radjin de H. (53) uit Haarlem, die terechtstaat voor handel in en bezit van onder meer MDMA, cocaïne en ketamine. Medeverdachte Mitch T. (24) uit Velserbroek hoorde 30 maanden celstraf en 10.000 euro boete tegen zich eisen. Tegen een derde verdachte, Maurits V. (25) uit Haarlem, spreekt de aanklager donderdag zijn strafeis uit. V. is ook aangeklaagd voor vuurwapenbezit en witwassen.

Volgens de officier van justitie legden de drie zich in 2021 toe op het versturen van drugs en ketamine in postpakketten. De H. zou daarbij een prominente faciliterende rol hebben gehad. Hij stelde zijn woning ter beschikking voor het opslaan en verpakken van drugs, regelde auto's en bracht pakketten weg, zei de aanklager. T. hielp hem daarbij. V., die contact zou hebben onderhouden met een verder onbekend gebleven opdrachtgever, vervulde een meer sturende rol, aldus het OM.

De H. heeft alle betrokkenheid ontkend. "Ik ben wie ik ben. Ik heb geen geheimen, handel niet in drugs of andere ellende. Ik ben totaal onschuldig", zei hij. Van de strafeis begreep hij "helemaal niets". Volgens zijn advocaat vervulde De H. hand- en spandiensten voor mensen die bij hem thuis kwamen en die hij graag wilde helpen. Zijn rol was ondergeschikt aan die van de beide anderen, betoogde zij. "Zakelijk werd hij overal buiten gehouden en hij deed alles in alle openheid, want hij had niets te verbergen." Volgens haar hebben de medeverdachten hem de narigheid ingetrokken. "Mijn cliënt was vooral naïef."

Doos onderschept

De H. werd bekend als profvoetballer bij Telstar en FC Eindhoven en is een van de elf mensen die in 1989 de SLM-vliegtuigramp in Suriname overleefde. Hij zat in het toestel samen met andere voetballers van het Kleurrijk Elftal, dat in Suriname zou gaan voetballen.

De zaak tegen hem en zijn medeverdachten kwam aan het rollen nadat in februari 2021 in Engeland een doos werd onderschept met daarin een vijverpomp, waarin bijna 5 kilo harddrugs zat verstopt. De doos bleek op een pakketpunt te zijn afgegeven door De H. Die heeft dat niet ontkend, maar zegt niet te hebben geweten wat in het pakket zat. Gedurende het verdere onderzoek dat de recherche naar hem instelde kwamen in de periode daarna T. en V. in het vizier.

De zaak gaat donderdag verder. De rechtbank doet uitspraak op 28 juni.

Meer uit Binnenland

Oorzaak stroomstoring Den Haag was mechanisch defect

DEN HAAG (ANP) - De stroomstoring in Den Haag dinsdagmiddag werd veroorzaakt door een mechanisch defect. Een woordvoerder van netbeheerder Stedin bevestigt woensdag berichtgeving hierover door Omroep West.

10 uur geleden
Politie vindt geen aanwijzingen voor misdrijf bij brand Drachten

DRACHTEN (ANP) - Na een dag van onderzoek heeft de politie geen aanwijzingen gevonden voor een misdrijf rond de nachtelijke woningbrand aan het Schuttersveld in Drachten. Die brak woensdag iets na middernacht uit, waarna de politie een overleden persoon in het huis vond. Die was mogelijk al langer dood. Zowel het politieonderzoek naar het overlijden als naar mogelijke brandstichting is afgerond.

12 uur geleden
Eis vier jaar cel tegen moderator website met kinderporno

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht vier jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen een man die als moderator heeft gefungeerd voor een website met kinderpornografie op het darkweb. Volgens justitie heeft hij zich daarmee niet alleen schuldig gemaakt aan onder meer het verspreiden van kinderporno, maar ook aan deelname aan een criminele organisatie.

14 uur geleden
Vogelgriep op boerderij met 27.000 kalkoenen in Gelderse Putten

PUTTEN (ANP) - Op een kalkoenboerderij in het Gelderse Putten is vogelgriep vastgesteld. Het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur meldt dat alle 27.000 dieren worden geruimd om verspreiding van het virus te voorkomen.

15 uur geleden
Man (70) krijgt zeven jaar cel voor drie explosies in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 70-jarige man veroordeeld tot zeven jaar cel voor het veroorzaken van drie explosies vorig jaar in het centrum van Den Haag. Die vonden plaats op 10, 12 en 13 juni bij twee slijterijen en een woonhuis aan het Spui. Ook moet de man de slachtoffers een schadevergoeding van ruim 70.000 euro betalen.

15 uur geleden
Hèhè van Paulien Cornelisse met stip bovenaan Bestseller 60

AMSTERDM (ANP) - Paulien Cornelisse is met haar boek Hèhè, het boekenweekessay van dit jaar, met stip op de eerste plaats van De Bestseller 60 binnengekomen deze week. Dat meldt boekenkoepel CPNB.

18 uur geleden
Limburg wil duidelijkheid over instorten Wilhelminatoren

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg vindt het van groot belang dat er opheldering komt over het instorten van de Wilhelminatoren in Valkenburg. Het 30 meter hoge rijksmonument stortte afgelopen zondag in. De oorzaak is nog niet duidelijk.

18 uur geleden