OM wil 2 miljoen aan pgb-geld terug na fraude
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil bijna 2 miljoen euro terug hebben van een zorgfraudeur, die in 2017 al is veroordeeld voor grootschalige fraude met persoonsgebonden budgetten (pgb). Het OM eiste dat maandag voor de rechtbank in Den Bosch. De vrouw hielp kwetsbare Hindoestaans-Surinaamse cliënten aan een pgb maar stak vervolgens het grootste deel van dat zorgbudget in eigen zak en vervalste daarvoor documenten.
Volgens het OM pakte de vrouw in een deel van de onderzochte gevallen twee derde van de toegekende gelden af en werd slechts een derde werkelijk aan de zorg besteed. Voor de zeker 24 betrokken cliënten gaat het bij elkaar om ruim 1,9 miljoen euro die niet aan de zorg is besteed. Het OM wil dat de vrouw dit illegaal behaalde voordeel terugbetaalt aan de Staat.
De rechtbank veroordeelde de vrouw tot een celstraf van 28 maanden, waarvan 6 voorwaardelijk en een beroepsverbod.
Uitspraak over twee weken.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
42 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
18 uur geleden