OM wil 2 miljoen aan pgb-geld terug na fraude
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil bijna 2 miljoen euro terug hebben van een zorgfraudeur, die in 2017 al is veroordeeld voor grootschalige fraude met persoonsgebonden budgetten (pgb). Het OM eiste dat maandag voor de rechtbank in Den Bosch. De vrouw hielp kwetsbare Hindoestaans-Surinaamse cliënten aan een pgb maar stak vervolgens het grootste deel van dat zorgbudget in eigen zak en vervalste daarvoor documenten.
Volgens het OM pakte de vrouw in een deel van de onderzochte gevallen twee derde van de toegekende gelden af en werd slechts een derde werkelijk aan de zorg besteed. Voor de zeker 24 betrokken cliënten gaat het bij elkaar om ruim 1,9 miljoen euro die niet aan de zorg is besteed. Het OM wil dat de vrouw dit illegaal behaalde voordeel terugbetaalt aan de Staat.
De rechtbank veroordeelde de vrouw tot een celstraf van 28 maanden, waarvan 6 voorwaardelijk en een beroepsverbod.
Uitspraak over twee weken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
28 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
33 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
38 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
48 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden