Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Weski wisselde ruim 8000 berichten met zoon Taghi

OM: Weski wisselde ruim 8000 berichten met zoon Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski en Faissal T., de 24-jarige zoon van Ridouan Taghi, hebben ruim 8000 cryptoberichten met elkaar gedeeld. Hier zaten ook berichten bij die heimelijk tussen vader en zoon - via Weski - zijn gewisseld. Dat zei het Openbaar Ministerie dinsdag in een toelichting op de stand van het onderzoek in de strafzaak tegen de 69-jarige voormalig advocaat Weski.

Volgens justitie deelde Weski ook berichten tussen Taghi en andere vermeende topcriminelen. Dat gebeurde in de periode tussen december 2019, nadat de in Dubai gearresteerde Taghi naar Nederland was overgebracht, en maart 2021. Nadat Taghi in de EBI in Vught was geplaatst, zou Weski een cryptotelefoon hebben gekregen vanuit zijn criminele organisatie.

Het OM verdenkt Weski van deelname aan de criminele drugs- en witwasorganisatie van Taghi. "Zelfs de boekhouding van de organisatie werd gedeeld en besproken", aldus de officier van justitie over de criminele communicatie met Weski. De "verwijtbare rol van Weski" is volgens het OM "op pijnlijk duidelijke wijze" naar voren gekomen. Een groot deel van de communicatie tussen Weski en Faissal T. is volgens het OM bewaard gebleven in de digitale kluis op zijn PGP-telefoon. "Berichten afkomstig van Ridouan Taghi en bestemd voor Faissal en vice versa, maar ook voor onder andere mensen." Volgens het OM gingen deze berichten over "tegoeden en betalingen van grote geldbedragen, verdovende middelen en hoe de organisatie moest worden voortgezet".

Uitlevering door VAE

Oudste zoon Faissal zit momenteel vast in Nederland, in augustus 2023 werd hij in Dubai gearresteerd en ongeveer een jaar later uitgeleverd. T. wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Het OM vermoedt dat hij de criminele activiteiten van zijn vader Ridouan heeft overgenomen na diens arrestatie eind 2019. Het OM benadrukte dat de rol van Weski niets met geweldsmisdrijven te maken heeft.

In de strafzaak tegen Faissal staat volgende week een nieuwe voorbereidende zitting gepland.

Levenslang

Ridouan Taghi is begin vorig jaar veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf in het omvangrijke liquidatieproces Marengo.

Meer uit Binnenland

Premier Jetten roept op tot terughoudendheid na aanval op Iran

NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.

2 uur geleden
Perzisch netwerk: mensen hebben angst en hoop, gevoelens gemengd

DEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."

2 uur geleden
Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Iraanse ambassade in Den Haag: 'Amerikaanse diplomatie is nep'

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".

2 uur geleden
Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

3 uur geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

4 uur geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

18 uur geleden