OM: Weski wisselde ruim 8000 berichten met zoon Taghi
ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski en Faissal T., de 24-jarige zoon van Ridouan Taghi, hebben ruim 8000 cryptoberichten met elkaar gedeeld. Hier zaten ook berichten bij die heimelijk tussen vader en zoon - via Weski - zijn gewisseld. Dat zei het Openbaar Ministerie dinsdag in een toelichting op de stand van het onderzoek in de strafzaak tegen de 69-jarige voormalig advocaat Weski.
Volgens justitie deelde Weski ook berichten tussen Taghi en andere vermeende topcriminelen. Dat gebeurde in de periode tussen december 2019, nadat de in Dubai gearresteerde Taghi naar Nederland was overgebracht, en maart 2021. Nadat Taghi in de EBI in Vught was geplaatst, zou Weski een cryptotelefoon hebben gekregen vanuit zijn criminele organisatie.
Het OM verdenkt Weski van deelname aan de criminele drugs- en witwasorganisatie van Taghi. "Zelfs de boekhouding van de organisatie werd gedeeld en besproken", aldus de officier van justitie over de criminele communicatie met Weski. De "verwijtbare rol van Weski" is volgens het OM "op pijnlijk duidelijke wijze" naar voren gekomen. Een groot deel van de communicatie tussen Weski en Faissal T. is volgens het OM bewaard gebleven in de digitale kluis op zijn PGP-telefoon. "Berichten afkomstig van Ridouan Taghi en bestemd voor Faissal en vice versa, maar ook voor onder andere mensen." Volgens het OM gingen deze berichten over "tegoeden en betalingen van grote geldbedragen, verdovende middelen en hoe de organisatie moest worden voortgezet".
Uitlevering door VAE
Oudste zoon Faissal zit momenteel vast in Nederland, in augustus 2023 werd hij in Dubai gearresteerd en ongeveer een jaar later uitgeleverd. T. wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Het OM vermoedt dat hij de criminele activiteiten van zijn vader Ridouan heeft overgenomen na diens arrestatie eind 2019. Het OM benadrukte dat de rol van Weski niets met geweldsmisdrijven te maken heeft.
In de strafzaak tegen Faissal staat volgende week een nieuwe voorbereidende zitting gepland.
Levenslang
Ridouan Taghi is begin vorig jaar veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf in het omvangrijke liquidatieproces Marengo.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
15 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
16 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
18 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
21 uur geleden