Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Weski wisselde ruim 8000 berichten met zoon Taghi

OM: Weski wisselde ruim 8000 berichten met zoon Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski en Faissal T., de 24-jarige zoon van Ridouan Taghi, hebben ruim 8000 cryptoberichten met elkaar gedeeld. Hier zaten ook berichten bij die heimelijk tussen vader en zoon - via Weski - zijn gewisseld. Dat zei het Openbaar Ministerie dinsdag in een toelichting op de stand van het onderzoek in de strafzaak tegen de 69-jarige voormalig advocaat Weski.

Volgens justitie deelde Weski ook berichten tussen Taghi en andere vermeende topcriminelen. Dat gebeurde in de periode tussen december 2019, nadat de in Dubai gearresteerde Taghi naar Nederland was overgebracht, en maart 2021. Nadat Taghi in de EBI in Vught was geplaatst, zou Weski een cryptotelefoon hebben gekregen vanuit zijn criminele organisatie.

Het OM verdenkt Weski van deelname aan de criminele drugs- en witwasorganisatie van Taghi. "Zelfs de boekhouding van de organisatie werd gedeeld en besproken", aldus de officier van justitie over de criminele communicatie met Weski. De "verwijtbare rol van Weski" is volgens het OM "op pijnlijk duidelijke wijze" naar voren gekomen. Een groot deel van de communicatie tussen Weski en Faissal T. is volgens het OM bewaard gebleven in de digitale kluis op zijn PGP-telefoon. "Berichten afkomstig van Ridouan Taghi en bestemd voor Faissal en vice versa, maar ook voor onder andere mensen." Volgens het OM gingen deze berichten over "tegoeden en betalingen van grote geldbedragen, verdovende middelen en hoe de organisatie moest worden voortgezet".

Uitlevering door VAE

Oudste zoon Faissal zit momenteel vast in Nederland, in augustus 2023 werd hij in Dubai gearresteerd en ongeveer een jaar later uitgeleverd. T. wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Het OM vermoedt dat hij de criminele activiteiten van zijn vader Ridouan heeft overgenomen na diens arrestatie eind 2019. Het OM benadrukte dat de rol van Weski niets met geweldsmisdrijven te maken heeft.

In de strafzaak tegen Faissal staat volgende week een nieuwe voorbereidende zitting gepland.

Levenslang

Ridouan Taghi is begin vorig jaar veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf in het omvangrijke liquidatieproces Marengo.

Meer uit Binnenland

Inspectie: maar kwart festivals gebruikt herbruikbare bekers

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".

2 uur geleden
Opnieuw heel het weekend te druk in aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.

2 uur geleden
Dode bij crash met sportvliegtuigje in Zeeland

RITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.

2 uur geleden
Sportvliegtuigje neergestort naast A58 bij Zeeuws Ritthem

RITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.

3 uur geleden
SP wil af van eigen risico voor medische hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.

10 uur geleden
Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

20 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

22 uur geleden