OM: Weski beroept zich ten onrechte op verschoningsrecht
ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski kan in het kader van haar strafzaak geen beroep doen op haar verschoningsrecht, vindt het Openbaar Ministerie. Justitie noemt dit "misplaatst". "Zij verschuilt zich ten onrechte in haar toga", zei de officier van justitie dinsdag in een toelichting op het onderzoek. Het OM verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
Weski heeft tot dusver gezwegen over de beschuldigingen. Zij acht zich gebonden door het verschoningsrecht, waardoor zij niets kan zeggen over het contact dat zij met haar cliënt(en) had.
Volgens justitie heeft Weski als verdachte het recht te zwijgen. Maar het verschoningsrecht is "niet ter bescherming van de advocaat zelf", aldus de officier." De rechter bepaalt de grenzen van geheimhouding en verschoningsrecht. En die zijn wat ons betreft ruim overschreden."
Knoops: onbehoorlijke suggestie
"Dat is nogal een uitspraak, dat zij zich verschuilt achter het verschoningsrecht" reageerde Weski's advocaat Geert-Jan Knoops, die het een "onbehoorlijke suggestie" noemde. "Vele cliënten van Weski zouden geraakt kunnen worden als zij haar verschoningsrecht zou doorbreken. En het verschoningsrecht is een van de pilaren van de rechtsstaat, zegt de Hoge Raad."
Weski was niet persoonlijk aanwezig in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank Rotterdam. Zij liet advocaat Carry Knoops-Hamburger een verklaring voordragen, als laatste woord zoals dat haar op een rechtszitting toekomt. Daarin zei zij onder meer dat haar "procespositie niet anders kan zijn dan een beroep op mijn verschoningsrecht".
Afwezigheid Weski
Over documenten en gegevensdragers die de politie en justitie in beslag hebben genomen ten tijde van de arrestatie van Weski, in april 2023, loopt nog een aantal (besloten) procedures. Deze moeten de komende maanden plaatsvinden. Op 10 april staat een volgende openbare zitting op de agenda, maar ook dan wordt de zaak nog niet inhoudelijk besproken.
Haar afwezigheid heeft volgens Weski "van doen met diverse zwaarwegende persoonlijke, medische omstandigheden". Zij hoopt er bij de volgende fases van het proces wel bij te kunnen zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
28 minuten geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.
5 uur geleden