Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Weski beroept zich ten onrechte op verschoningsrecht

OM: Weski beroept zich ten onrechte op verschoningsrecht

ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski kan in het kader van haar strafzaak geen beroep doen op haar verschoningsrecht, vindt het Openbaar Ministerie. Justitie noemt dit "misplaatst". "Zij verschuilt zich ten onrechte in haar toga", zei de officier van justitie dinsdag in een toelichting op het onderzoek. Het OM verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

Weski heeft tot dusver gezwegen over de beschuldigingen. Zij acht zich gebonden door het verschoningsrecht, waardoor zij niets kan zeggen over het contact dat zij met haar cliënt(en) had.

Volgens justitie heeft Weski als verdachte het recht te zwijgen. Maar het verschoningsrecht is "niet ter bescherming van de advocaat zelf", aldus de officier." De rechter bepaalt de grenzen van geheimhouding en verschoningsrecht. En die zijn wat ons betreft ruim overschreden."

Knoops: onbehoorlijke suggestie

"Dat is nogal een uitspraak, dat zij zich verschuilt achter het verschoningsrecht" reageerde Weski's advocaat Geert-Jan Knoops, die het een "onbehoorlijke suggestie" noemde. "Vele cliënten van Weski zouden geraakt kunnen worden als zij haar verschoningsrecht zou doorbreken. En het verschoningsrecht is een van de pilaren van de rechtsstaat, zegt de Hoge Raad."

Weski was niet persoonlijk aanwezig in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank Rotterdam. Zij liet advocaat Carry Knoops-Hamburger een verklaring voordragen, als laatste woord zoals dat haar op een rechtszitting toekomt. Daarin zei zij onder meer dat haar "procespositie niet anders kan zijn dan een beroep op mijn verschoningsrecht".

Afwezigheid Weski

Over documenten en gegevensdragers die de politie en justitie in beslag hebben genomen ten tijde van de arrestatie van Weski, in april 2023, loopt nog een aantal (besloten) procedures. Deze moeten de komende maanden plaatsvinden. Op 10 april staat een volgende openbare zitting op de agenda, maar ook dan wordt de zaak nog niet inhoudelijk besproken.

Haar afwezigheid heeft volgens Weski "van doen met diverse zwaarwegende persoonlijke, medische omstandigheden". Zij hoopt er bij de volgende fases van het proces wel bij te kunnen zijn.

Meer uit Binnenland

Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

1 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

1 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

1 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

2 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

4 uur geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

4 uur geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

4 uur geleden