Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Weski beroept zich ten onrechte op verschoningsrecht

OM: Weski beroept zich ten onrechte op verschoningsrecht

ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski kan in het kader van haar strafzaak geen beroep doen op haar verschoningsrecht, vindt het Openbaar Ministerie. Justitie noemt dit "misplaatst". "Zij verschuilt zich ten onrechte in haar toga", zei de officier van justitie dinsdag in een toelichting op het onderzoek. Het OM verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

Weski heeft tot dusver gezwegen over de beschuldigingen. Zij acht zich gebonden door het verschoningsrecht, waardoor zij niets kan zeggen over het contact dat zij met haar cliënt(en) had.

Volgens justitie heeft Weski als verdachte het recht te zwijgen. Maar het verschoningsrecht is "niet ter bescherming van de advocaat zelf", aldus de officier." De rechter bepaalt de grenzen van geheimhouding en verschoningsrecht. En die zijn wat ons betreft ruim overschreden."

Knoops: onbehoorlijke suggestie

"Dat is nogal een uitspraak, dat zij zich verschuilt achter het verschoningsrecht" reageerde Weski's advocaat Geert-Jan Knoops, die het een "onbehoorlijke suggestie" noemde. "Vele cliënten van Weski zouden geraakt kunnen worden als zij haar verschoningsrecht zou doorbreken. En het verschoningsrecht is een van de pilaren van de rechtsstaat, zegt de Hoge Raad."

Weski was niet persoonlijk aanwezig in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank Rotterdam. Zij liet advocaat Carry Knoops-Hamburger een verklaring voordragen, als laatste woord zoals dat haar op een rechtszitting toekomt. Daarin zei zij onder meer dat haar "procespositie niet anders kan zijn dan een beroep op mijn verschoningsrecht".

Afwezigheid Weski

Over documenten en gegevensdragers die de politie en justitie in beslag hebben genomen ten tijde van de arrestatie van Weski, in april 2023, loopt nog een aantal (besloten) procedures. Deze moeten de komende maanden plaatsvinden. Op 10 april staat een volgende openbare zitting op de agenda, maar ook dan wordt de zaak nog niet inhoudelijk besproken.

Haar afwezigheid heeft volgens Weski "van doen met diverse zwaarwegende persoonlijke, medische omstandigheden". Zij hoopt er bij de volgende fases van het proces wel bij te kunnen zijn.

Meer uit Binnenland

Jetten voelt 'alle aanknopingspunten' om meerderheden te vinden

DEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.

5 uur geleden
Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

11 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

11 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

11 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

11 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

12 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

12 uur geleden