Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM: Weski beroept zich ten onrechte op verschoningsrecht

OM: Weski beroept zich ten onrechte op verschoningsrecht

ROTTERDAM (ANP) - Inez Weski kan in het kader van haar strafzaak geen beroep doen op haar verschoningsrecht, vindt het Openbaar Ministerie. Justitie noemt dit "misplaatst". "Zij verschuilt zich ten onrechte in haar toga", zei de officier van justitie dinsdag in een toelichting op het onderzoek. Het OM verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

Weski heeft tot dusver gezwegen over de beschuldigingen. Zij acht zich gebonden door het verschoningsrecht, waardoor zij niets kan zeggen over het contact dat zij met haar cliënt(en) had.

Volgens justitie heeft Weski als verdachte het recht te zwijgen. Maar het verschoningsrecht is "niet ter bescherming van de advocaat zelf", aldus de officier." De rechter bepaalt de grenzen van geheimhouding en verschoningsrecht. En die zijn wat ons betreft ruim overschreden."

Knoops: onbehoorlijke suggestie

"Dat is nogal een uitspraak, dat zij zich verschuilt achter het verschoningsrecht" reageerde Weski's advocaat Geert-Jan Knoops, die het een "onbehoorlijke suggestie" noemde. "Vele cliënten van Weski zouden geraakt kunnen worden als zij haar verschoningsrecht zou doorbreken. En het verschoningsrecht is een van de pilaren van de rechtsstaat, zegt de Hoge Raad."

Weski was niet persoonlijk aanwezig in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank Rotterdam. Zij liet advocaat Carry Knoops-Hamburger een verklaring voordragen, als laatste woord zoals dat haar op een rechtszitting toekomt. Daarin zei zij onder meer dat haar "procespositie niet anders kan zijn dan een beroep op mijn verschoningsrecht".

Afwezigheid Weski

Over documenten en gegevensdragers die de politie en justitie in beslag hebben genomen ten tijde van de arrestatie van Weski, in april 2023, loopt nog een aantal (besloten) procedures. Deze moeten de komende maanden plaatsvinden. Op 10 april staat een volgende openbare zitting op de agenda, maar ook dan wordt de zaak nog niet inhoudelijk besproken.

Haar afwezigheid heeft volgens Weski "van doen met diverse zwaarwegende persoonlijke, medische omstandigheden". Zij hoopt er bij de volgende fases van het proces wel bij te kunnen zijn.

Meer uit Binnenland

Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

1 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

7 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

9 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

10 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

15 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

22 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

1 dag geleden