OM vraagt vrijspraak in zaak dodelijk duikongeval
ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem vrijspraak gevraagd voor vier militairen die in 2015 betrokken waren bij een duikongeval waarbij hun collega om het leven kwam. Het OM had de vier beschuldigd van het overtreden van de dienstvoorschriften door de duik niet af te breken toen spraakcommunicatie niet meer werkte, waardoor een levensgevaarlijke situatie kon ontstaan. Justitie concludeert dat de voorschriften juridisch gezien niet op de juiste wijze waren vastgelegd, waardoor de vier in strafrechtelijke zin niets te verwijten valt.
De aanklagers spraken van "een onbevredigend einde" en noemden de gang van zaken van het strafrechtelijke onderzoek "niet fraai", mede gezien de lange duur ervan en het gesteggel over de aard van de beschuldigingen. Tijdens de meerdaagse strafzaak bleek na verhoren van verschillende getuigen en deskundigen dat er binnen Defensie verschillende interpretaties bestaan over welke dienstvoorschriften golden en wat de juridische geldigheid hiervan was.
De conclusie dat er geen strafrechtelijk verwijt kan worden gemaakt, betekent volgens het OM niet dat er geen fouten zijn begaan. Er is eerder al een kritisch onderzoeksrapport naar aanleiding van het duikongeval verschenen. De aanklagers merkten op te hopen dat deze strafzaak aanleiding geeft nog eens naar de beheersing van risico’s binnen Defensie te kijken.
De militairen deden op 23 november 2015 in de Caracasbaai bij Curaçao een mijnoefening. De collega maakte een duik naar ongeveer 40 meter diepte. Toen de vrouw niet meer reageerde, werd een reddingsactie gestart, maar die mocht niet meer baten. Nog steeds is niet duidelijk wat er precies is gebeurd. De vrouw had haar duikset niet meer om toen zij boven water werd gehaald. Volgens de patholoog-anatoom is zij door verstikking om het leven gekomen, maar de oorzaak hiervan is niet komen vast te staan.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aanklacht tegen zedenverdachte Jan B. (66) uitgebreid met tien jonge slachtoffers. Het voormalig gemeenteraadslid in Almere en BSO-medewerker wordt in de nieuwe zaak verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen en het verrichten van seksuele handelingen bij verschillende kinderen. Daarnaast wordt hij in de nieuwe zaak vervolgd voor het maken van kinderporno bij meerdere kinderen en het bezit van dierenporno.
5 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - Twee blushelikopters van Defensie helpen woensdag weer bij het bestrijden van de natuurbrand in Limburg. Rond 11.00 uur wordt de eerste waterzak geleegd boven natuurgebied Boschhuizerbergen in Oostrum, ten oosten van Venray. Dat meldt een woordvoerder van Defensie.
31 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - Het blijft moeilijk in te schatten hoe lang het nog duurt voordat de brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray onder controle zal zijn. De weersomstandigheden zijn momenteel redelijk gunstig, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
1 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De bestrijding van de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen bij het Limburgse Venray is in de nacht van dinsdag op woensdag "gegaan zoals we hoopten". Dat laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal meldingen ontvangen over nepagenten. Er kwamen ruim 7200 meldingen binnen, het hoogste aantal dat ooit in een halfjaar is geregistreerd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de droogte wordt de Muidertrekvaart vanaf vrijdag afgesloten. Dat laat waterschap Amstel, Gooi en Vecht weten.
8 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray is dinsdagavond niet verder uitgebreid, maar ook nog niet onder controle. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wel is de wind boven het gebied gaan liggen en dat is volgens hem gunstig. "Zeker omdat de blushelikopters 's nachts niet vliegen, is het fijn dat het vuur niet verder wordt verspreid door de wind." De brand in Venray woedt sinds maandag. Tot nu toe is door de brand zo'n honderd hectare natuur verloren gegaan.
8 uur geleden