Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM verzet zich tegen afsplitsen zaak-Taghi van proces Marengo

OM verzet zich tegen afsplitsen zaak-Taghi van proces Marengo

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil niet dat de strafzaak tegen Ridouan Taghi wordt afgesplitst van het liquidatieproces Marengo. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van het AD.

Taghi's advocaat Inez Weski heeft gevraagd om afsplitsing, "op nadrukkelijk verzoek" van haar cliënt, "in het belang van de rust van het proces". Volgens de raadsvrouw is er in Marengo "disproportioneel" veel aandacht voor Taghi.

Taghi is hoofdverdachte in het proces, dat onder meer draait om een reeks criminele afrekeningen. Als zijn zaak apart van die van de overige zestien verdachten wordt behandeld "kunnen we in het huidige proces terugkeren tot de kern en krijgen de medeverdachten en hun belangen voldoende aandacht", heeft Weski betoogd.

Justitie hecht niettemin aan een gelijktijdige behandeling, omdat de zaken nauw met elkaar zijn verweven. Kroongetuige Nabil B. heeft niet alleen over Taghi maar ook over andere verdachten belastend verklaard. Afsplitsing van Taghi's zaak zou betekenen dat B. nog vaker gehoord zou moeten worden en dat maakt het voor hem extra zwaar. Het OM bestrijdt ook dat Marengo minder media-aandacht zou krijgen zonder Taghi.

De rechtbank beslist uiteindelijk op Weski's verzoek. Wanneer de rechtbank dit doet, is niet duidelijk. Op 13 oktober vindt er weer een zitting plaats in het proces.

Meer uit Binnenland

Veiligheidsregio vermoedt gas als oorzaak explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.

13 minuten geleden
Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

48 minuten geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

1 uur geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

6 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

6 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

8 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

9 uur geleden