
OM vervolgt twee mannen om mishandeling agent na FC Volendam-NEC
VOLENDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat twee 20-jarige mannen uit Landsmeer vervolgen voor het mishandelen van een agent. Dat gebeurde afgelopen vrijdag, nadat de verdachten bij de wedstrijd tussen FC Volendam en NEC waren geweest.
De mishandeling was in de Meidoornstraat, vlak bij het stadion van FC Volendam. Rond 21.45 uur zagen agenten daar een ruzie in een groep van ongeveer twintig mensen. Na een vuistslag, lag een persoon bewusteloos op de grond.
De politieagenten "voelden zich genoodzaakt onmiddellijk op te treden om verdere escalatie te voorkomen", meldt het OM. Een van hen kreeg tijdens deze actie zelf klappen. "Hij werd van achteren en van voren geslagen en liep hierbij stevige verwondingen op in zijn gezicht."
De politie arresteerde een van de twee mannen uit Landsmeer direct, de ander later dat weekend. Maandag besloot de rechter-commissaris dat de twee veertien dagen langer vast moeten blijven zitten. Op woensdag 13 maart moeten ze voor de politierechter komen.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
20 uur geleden