OM vervolgt speler Legia Warschau om mishandeling AZ-beveiliger
ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) vervolgt voetballer Radovan Pankov van de Poolse club Legia Warschau voor (poging tot) zware mishandeling van een beveiliger van AZ. Dat bevestigt een woordvoerder van justitie na berichtgeving door RTL Nieuws. De Servische speler moet op 11 januari in de rechtbank in Alkmaar verschijnen.
De mishandeling waarvan Pankov wordt verdacht, vond plaats na de wedstrijd tussen AZ en Legia Warschau op 5 oktober in het stadion in Alkmaar. Die wedstrijd in de Conference League, die AZ met 1-0 won, verliep zeer onrustig. Voorafgaand aan het duel bestormden aanhangers van de Poolse voetbalclub de toegangspoort van het stadion, waarbij een ME'er bewusteloos raakte. Na de wedstrijd werden twee spelers van Legia Warschau opgepakt voor het dusdanig verwonden van AZ-personeel "dat medische zorg nodig was", stond een dag later in een gezamenlijke verklaring van de gemeente Alkmaar, de politie, AZ en het Openbaar Ministerie.
Al snel werd duidelijk dat het om Radovan Pankov en de Portugese speler Josué Pesqueira ging. De twee werden een dag na de wedstrijd weer vrijgelaten, maar bleven toen wel verdachte in de zaak. Nu gaat het OM dus over tot vervolging van Pankov. Over Pesqueira zegt de woordvoerder van justitie dat het onderzoek nog loopt.
Kritiek
Vanuit Polen klonk kritiek op de ongeregeldheden rond de wedstrijd en het ingrijpen van de ME. Zo werd de Nederlandse ambassadeur in de Poolse hoofdstad Warschau ontboden op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat gebeurde volgens de Poolse regering "vanwege geloofwaardige, zeer verontrustende informatie over discriminerend optreden van de Nederlandse diensten tegen Poolse burgers, onder meer in de stad Alkmaar".
In hun gezamenlijke verklaring stelden de gemeente Alkmaar, de politie, AZ en het OM eerder dat in Poolse media het beeld werd geschetst "dat spelers het slachtoffer waren van optreden van de ME, maar dit is geenszins het geval. Het waren de spelers die geweld gebruikten."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
11 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
5 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
8 uur geleden