OM vervolgt speler Legia Warschau om mishandeling AZ-beveiliger
ALKMAAR (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) vervolgt voetballer Radovan Pankov van de Poolse club Legia Warschau voor (poging tot) zware mishandeling van een beveiliger van AZ. Dat bevestigt een woordvoerder van justitie na berichtgeving door RTL Nieuws. De Servische speler moet op 11 januari in de rechtbank in Alkmaar verschijnen.
De mishandeling waarvan Pankov wordt verdacht, vond plaats na de wedstrijd tussen AZ en Legia Warschau op 5 oktober in het stadion in Alkmaar. Die wedstrijd in de Conference League, die AZ met 1-0 won, verliep zeer onrustig. Voorafgaand aan het duel bestormden aanhangers van de Poolse voetbalclub de toegangspoort van het stadion, waarbij een ME'er bewusteloos raakte. Na de wedstrijd werden twee spelers van Legia Warschau opgepakt voor het dusdanig verwonden van AZ-personeel "dat medische zorg nodig was", stond een dag later in een gezamenlijke verklaring van de gemeente Alkmaar, de politie, AZ en het Openbaar Ministerie.
Al snel werd duidelijk dat het om Radovan Pankov en de Portugese speler Josué Pesqueira ging. De twee werden een dag na de wedstrijd weer vrijgelaten, maar bleven toen wel verdachte in de zaak. Nu gaat het OM dus over tot vervolging van Pankov. Over Pesqueira zegt de woordvoerder van justitie dat het onderzoek nog loopt.
Kritiek
Vanuit Polen klonk kritiek op de ongeregeldheden rond de wedstrijd en het ingrijpen van de ME. Zo werd de Nederlandse ambassadeur in de Poolse hoofdstad Warschau ontboden op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat gebeurde volgens de Poolse regering "vanwege geloofwaardige, zeer verontrustende informatie over discriminerend optreden van de Nederlandse diensten tegen Poolse burgers, onder meer in de stad Alkmaar".
In hun gezamenlijke verklaring stelden de gemeente Alkmaar, de politie, AZ en het OM eerder dat in Poolse media het beeld werd geschetst "dat spelers het slachtoffer waren van optreden van de ME, maar dit is geenszins het geval. Het waren de spelers die geweld gebruikten."
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
4 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
7 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
9 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
15 uur geleden