Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt schutter Parijs voor moord met racistisch motief

OM vervolgt schutter Parijs voor moord met racistisch motief

PARIJS (ANP) - De 69-jarige Fransman die is opgepakt voor het doodschieten van drie mensen in Parijs, wordt vervolgd voor moord. Daarnaast wordt deze William M. poging tot moord op nog eens drie mensen ten laste gelegd, melden Franse media. Volgens justitie had voormalig spoorwegmedewerker M. een racistisch motief. Een rechter besloot maandag dat hij vast blijft zitten.

De verdachte opende vrijdag het vuur bij een Koerdisch cultureel centrum en een haarsalon in het tiende arrondissement van de Franse hoofdstad. In de wijk wonen veel mensen van Koerdische afkomst.

M. heeft verklaard dat hij "een pathologische haat" koestert jegens "vreemdelingen". Verder zei de verdachte dat hij depressief is. Volgens justitie wilde hij zichzelf doden na de aanval. Hij werd echter ingerekend door de politie.

Volgens Franse media heeft de man vorig jaar met een zwaard een migrantenkamp aangevallen.

Meer uit Buitenland

Voormalig president Zuid-Korea biedt excuses aan

SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.

36 minuten geleden
Russische gevechtsvliegtuigen gespot bij Alaska

CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.

1 uur geleden
NASA voert succesvolle repetitie voor maanlancering uit

MERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.

1 uur geleden
Epstein-executeurs stemmen in met schikking van 35 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.

2 uur geleden
Senaat Florida stemt in met hernoemen vliegveld naar Trump

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.

2 uur geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

5 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

8 uur geleden