OM vervolgt schutter Parijs voor moord met racistisch motief
PARIJS (ANP) - De 69-jarige Fransman die is opgepakt voor het doodschieten van drie mensen in Parijs, wordt vervolgd voor moord. Daarnaast wordt deze William M. poging tot moord op nog eens drie mensen ten laste gelegd, melden Franse media. Volgens justitie had voormalig spoorwegmedewerker M. een racistisch motief. Een rechter besloot maandag dat hij vast blijft zitten.
De verdachte opende vrijdag het vuur bij een Koerdisch cultureel centrum en een haarsalon in het tiende arrondissement van de Franse hoofdstad. In de wijk wonen veel mensen van Koerdische afkomst.
M. heeft verklaard dat hij "een pathologische haat" koestert jegens "vreemdelingen". Verder zei de verdachte dat hij depressief is. Volgens justitie wilde hij zichzelf doden na de aanval. Hij werd echter ingerekend door de politie.
Volgens Franse media heeft de man vorig jaar met een zwaard een migrantenkamp aangevallen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
11 uur geleden