OM vervolgt schutter Parijs voor moord met racistisch motief
PARIJS (ANP) - De 69-jarige Fransman die is opgepakt voor het doodschieten van drie mensen in Parijs, wordt vervolgd voor moord. Daarnaast wordt deze William M. poging tot moord op nog eens drie mensen ten laste gelegd, melden Franse media. Volgens justitie had voormalig spoorwegmedewerker M. een racistisch motief. Een rechter besloot maandag dat hij vast blijft zitten.
De verdachte opende vrijdag het vuur bij een Koerdisch cultureel centrum en een haarsalon in het tiende arrondissement van de Franse hoofdstad. In de wijk wonen veel mensen van Koerdische afkomst.
M. heeft verklaard dat hij "een pathologische haat" koestert jegens "vreemdelingen". Verder zei de verdachte dat hij depressief is. Volgens justitie wilde hij zichzelf doden na de aanval. Hij werd echter ingerekend door de politie.
Volgens Franse media heeft de man vorig jaar met een zwaard een migrantenkamp aangevallen.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
11 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
16 minuten geledenMANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.
22 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
2 uur geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
3 uur geleden